Pasaulē
Eiropa

Atklāj, ka Skripaļs saindēts ar “ļoti retu” nervu indi1

Foto AFP/Scanpix/LETA

Bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija tika saindēti ar ļoti retu nervus paralizējošu vielu, ceturtdien paziņojusi Lielbritānijas iekšlietu ministre Embera Rada.

Viņa pavēstīja Lielbritānijas sabiedriskajai raidorganizācijai BBC, ka valdība saglabās “skaidru galvu”, izplatoties pieņēmumiem par Krievijas valdības aģentu iespējamu uzbrukumu 66 gadus vecajam Skripaļam un viņa 33 gadus vecajai meitai Jūlijai, kuri joprojām atrodas kritiskā stāvoklī slimnīcā.

“Kad mums būs visi pierādījumi par notikušo, mēs tos attiecināsim uz kādu, ja tas būs piemēroti,” viņa norādīja raidorganizācijai pirms paziņojuma parlamentam.

“Mums jābūt ļoti metodiskiem, jāsaglabā aukstasinība un jābalstās faktos, nevis baumās,” piebilda ministre.

BBC citēja kādu informācijas avotu, kurš teicis, ka uzbrukumā izmantotā viela, domājams, bijusi retāk sastopama nekā zarīns un neesot bijusi arī nervu inde VX, kas pērn Malaizijā tika izmantota Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenuna pusbrāļa Kima Čennama slepkavībā.

Lielbritānijas policija trešdienas vakarā paziņoja, ka Solsberi notikušais tiek izmeklēts kā slepkavības mēģinājums.

Britu laikraksts “The Telegraph” ziņojis, ka Skripaļs “satuvinājies” ar kādu britu drošības konsultantu, kurš arī dzīvoja Solsberi un strādāja kompānijā, kuras īpašnieks, bijušais britu izlūkdienestu aģents Kristofers Stīls ir autors pretrunīgi vērtētajam dosjē, kurā apgalvots, ka Krievijai ir kompromitējoša informācija par ASV prezidentu Donaldu Trampu.

Bijušais Krievijas izlūkdienestu virsnieks Sergejs Skripaļs, kurš Krievijā 2006.gadā tika notiesāts par spiegošanu britu labā un vēlāk apmainīts, un viņa meita svētdien bez samaņas tika atrasti uz soliņa Solsberi.

LA.lv