Ekonomika
Darbs un nauda

Atklāj, kāda izskatīsies Latgales podniecībai veltītā divu eiro monēta0


Monēta “Latgales keramika”
Monēta “Latgales keramika”
Latvijas Bankas attēls

Latvijas Banka pavasarī plāno izlaist Latgales podniecībai veltītu divu eiro piemiņas monētu “Latgales keramika”, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Bankā.

Māla svečturis

Monētas vienā pusē būs attēlots Latgalei raksturīgs keramikas veidojums – māla svečturis. Monētā būs iekalts arī uzraksts “Latgales keramika”.

Plānots, ka monētas tirāža būs 400 000 eksemplāru apgrozības kvalitātē, 5000 eksemplāru “Brilliant Uncirculated” kvalitātē suvenīriesaiņojumā un 7000 eksemplāru būs pieejami apgrozības monētu komplektā.

“Tradicionālā podniecība ilgu laiku tikusi izkopta divos novados – Latgalē un Kurzemē, bet tikai Latgalē tā ir saglabājusies cauri laikiem un nodota no paaudzes paaudzē. Latgales keramika ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā un veido vienu no spilgtākajām Latvijas tradicionālās kultūras zīmēm,” skaidroja Latvijas Bankā.

Monētas grafiskā dizaina autore ir māksliniece Gundega Rancāne, savukārt plastiskā veidojuma autors ir Jānis Strupulis.

Izsludnāts konkurss

Latvijas Banka šobrīd ir izsludinājusi konkursu monētas izgatavošanai, kurā interesenti var pieteikties līdz 2019.gada 14.novembrim, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā. Prognozētā līgumcena ir 60 000 eiro.

Uzziņa:

Šogad septembrī Latvijas Banka laida apgrozībā divu eiro piemiņas monētas “Uzlecošā saule”, kuras tirāža bija 300 000 eksemplāru, un tās pašas dienas vakarā monētas apmaiņai Latvijas Bankas kasēs beidzās.

“Ņemot vērā negaidīti lielo pieprasījumu pēc monētas “Uzlecošā saule” un atkarībā no katras monētas dizaina un tēmas, tiks apsvērta iespēja nākamajām monētām noteikt lielāku tirāžu apgrozības kvalitātē, lai monētas pietiktu visiem interesentiem,” aģentūrai LETA atzina Latvijas Bankā, piebilstot, ka iepriekš piemiņas monētu tirāžas apgrozības kvalitātē bija 500 000 eksemplāru un tās bija pieejamas apmaiņai kasēs vismaz gadu.

Saistītie raksti

Katru gadu ikviena eirozonas valsts var izlaist divas divu eiro piemiņas monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumiem. Papildus tam visas eiro zonas valstis kopā var izlaist vēl vienu divu eiro monētu kādas kopējas Eiropas Savienības valstu tēmas ietvaros. Piemiņas monētām ir tādas pašas iezīmes kā parastajām divu eiro apgrozības monētām, bet pusē ar attiecīgās valsts veidoto simboliku uz tām attēlots piemiņas motīvs.

Latvijā pirmā īpašā dizaina divu eiro piemiņas monēta, kuru Latvijas Banka laida apgrozībā 2014.gadā, veltīta Rīgai – uz monētas attēlota Vecrīgas panorāma.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Abonēšanas kampaņas pirmajā mēnesī audzis abonēto preses izdevumu skaits
16 stundas
LE
LETA
Ekonomika
VID varēs mazināt uzņēmēju risku tikt iesaistītiem krāpnieciskajos darījumos
17 stundas
IB
Indulis Burka
Ekonomika
Ieslēdzam apgaismojumu un ietaupām. Kā tas iespējams? 1
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijas dezinformācijas apskats: Somiju mēģina “pievienot” Krievijai 1
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Sabiedrību nosauca par aitām….” Kariņš sašutis par atsevišķu deputātu uzvedību Saeimas sēdē
4 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
“Ventspils” Eiropas kausā turpina perfekti, nodrošinot vietu nākamajā kārtā
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO. Ķīpsalā sāks būvēt Pīlēna projektēto multifunkcionālo ēku kompleksu olas formā
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pusaudze izsauc uz mājām policiju, lai glābtos no dzērumā esošās mātes
4 stundas