Latvijā
Kriminālziņas

Atklāj, kādas markas automašīnas pērn Latvijā zagtas visbiežāk0

Foto-LETA

Latvijā un Lietuvā pagājušajā gadā visbiežāk zagtas BMW automašīnas, savukārt Igaunijā – “Toyota”, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijā, atsaucoties uz Latvijas, Lietuvas un Igaunijas apdrošinātāju asociāciju datiem.

Asociācijā atzīmēja, lai arī Latvija, Lietuva un Igaunija ir kaimiņvalstis, nozagto automašīnu daudzums un markas būtiski atšķiras.

Tostarp Latvijā apdrošinātājiem pērn ziņots par 256 nozagtām automašīnām, kamēr Igaunijā – par 38 mašīnām.

Savukārt par Lietuvas pagājušā gada datiem var spriest no pirmā ceturkšņa un iepriekšējo gadu tendencēm – Lietuvā gadā apdrošinātājiem tiek ziņots par nedaudz vairāk kā 100 nozagtām automašīnām.

“Lielākās atšķirības nozagto auto skaitā ir starp Latviju un Igauniju. Viens no skaidrojumiem ir vispārējā atšķirība abu valstu autoparkos – Latvijā ir daudz vairāk luksusa klases auto, kas ir dārgāki un tādējādi interesantāki auto zagļiem. Protams, atšķiras arī valstu izmērs, un Latvijā mēdz uzdarboties arī citu valstu zagļi.

Igaunijā un Lietuvā arī soda apmērs, ko piemēro transportlīdzekļa zādzības gadījumos, līdz šim ir bijis smagāks nekā Latvijā,” sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Asociāciju apkopotie dati liecina, ka Latvijā apdrošinātājiem pērn ziņots par 86 nozagtām BMW automašīnām, kā arī par 30 nozagtām “Audi” automašīnām, 29 nozagtām “Toyota” automašīnām, 22 nozagtām “Volkswagen” automašīnām un 12 nozagtām “Lexus” automašīnām.

Vienlaikus Igaunijā 2018.gadā apdrošinātājiem ziņots par sešām nozagtām “Toyota” automašīnām, piecām nozagtām “Renault” automašīnām, piecām nozagtām “Volkswagen” automašīnām, kā arī par piecām nozagtām “Mercedes Benz” automašīnām, kamēr tikai viens pieteikums saņemts par nozagtu BMW markas automašīnu.

Savukārt Lietuvā, pēc pirmā ceturkšņa datiem, zagtāko mašīnu tops ir līdzīgs Latvijai – BMW, “Volkswagen”, “Audi”, “Mercedes Benz” un “Toyota”.
Saistītie raksti

Lai mazinātu automašīnu zādzības Latvijā, ir sagatavoti un otrajā lasījumā Saeimā pieņemti grozījumi Krimināllikumā, kas paredz pastiprināt kriminālatbildību par transportlīdzekļa zādzību, kas izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī. Tas nepieciešams, lai novērstu disproporciju sodu apmēros un piemērotu augstāku sodu par pašas automašīnas zādzību – līdz šim par mantu zādzību no mašīnas salona Krimināllikums paredzēja augstāku sodu nekā par pašas automašīnas zādzību, piebilda asociācijā.

Asociācijā arī uzsvēra, ka apdrošinātāju dati atšķiras no policijas oficiālās statistikas, jo ne visiem transportlīdzekļiem ir KASKO apdrošināšanas polise.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Elksniņš pārliecināts, ka “Saskaņai” vajadzīga kardināla reorganizācija
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Finanšu izlūkošanas dienests iesaldē 212,5 miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Sāk tiesāt bijušo Muitas pārvaldes direktoru Kravali
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atlaista visa “Rīgas kartes” valde
42 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Finanšu izlūkošanas dienests iesaldē 212,5 miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Rastorgujevam pārtrūkusi sadarbība ar slaveno norvēģi Andresenu
38 minūtes
Barbara Ālīte
Dabā
Ceturtdien valsts austrumos gaidāms vēsāks, rietumos – siltāks laiks
2 stundas
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Par “Dzintara” darbiniekiem nav veiktas sociālās iemaksas. Nodokļu parāds valstij divkāršojies
1 stunda