×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Atklāj, kam pieder par tehniskās apskates sensāciju kļuvušais auto (1)

Foto - Aivars Mackevičs/travelnews.lvFoto - Aivars Mackevičs/travelnews.lv

Šā gada dārgāko auto pirkumu veikusi ofšorā reģistrētā SIA “Jacob LV”, kas pēdējos piecos gados, saskaņā ar firmas.lv datiem, strādājusi ar vidēji 100 tūkstoš eiro zaudējumiem gadā. Apgrozījums šai nekustamo īpašumu izīrēšanas firmai ir tikai ap 30 tūkstošiem eiro gadā. Šī uzņēmuma valdes locekle ir Dina Zakmane, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Jau vēstīts, ka Latvijā dārgākajam automobilim “Bugatti Veyron”, kas pagājušajā nedēļā atceļojis uz Latviju, pie reģistrācijas neizdevās iziet tehnisko apskati. Par šo modeli interneta enciklopēdijas “Wikipedia” informācija liecina, ka “Bugatti Veyron 16.4” astoņu litru sešpadsmit cilindru dzinējs ātrumu 100 km/h attīsta 2,5 sekundēs un maksimāli var sa­sniegt 407 km/h. Braucot ar maksimālo braukšanas ātrumu, tā riepas uzsprāgtu pēc 15 minūtēm. Tomēr ne jau šis ir iemesls noraidījumam.

Apskates protokolā ierakstīta piezīme, ka uzstādītas “neatbilstošas riepas”, kuru protektora dziļumam ziemā jābūt vismaz četri milimetri. Nomaiņa ar oriģinālām riepām būs pro­blemātiska. “Michelin PAX” riepu komplekts speciāli lieliem ātrumiem maksā 24 tūkstošus eiro, un to montāža Francijā vienīgajā servisā, kur to var, maksā 70 tūkstošus. Bet ziemas riepas šiem modeļiem nav.

Eiropā lielākajā auto tirdzniecības portālā mobile.de tā pārdošanas cena ir norādīta 1,79 miljoni eiro. “Bugatti Veyron” uzbūvēšanas (2005.) gadā bija visātrākais sērijveida auto pasaulē. Šis konkrētais automobilis ražots 2009. gadā, togad pārdots 50 tādu eksemplāru.

CSDD transportlīdzekļu reģistrā tas ir iekļauts ar individualizēto valsts numurzīmi “ZONDA”, jo iepriekš to izmantoja “Pagani Zonda Roadster F Clubsport” auto, kas arī piederēja šim pašam uzņēmumam, līdz to pārdeva.

Valsts ieņēmumu dienestam “LA” vaicāja, vai šis darījums nav šaubīgs un pārbaudāms. Taču solīto atbildi no VID nesagaidījām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. +Bet toties kas par numuru !!!! Tas ”zonda” ir šikāks , nekā ”biezam”mersim uzlikt ”zapīc”…

Draugiem Facebook Twitter Google+