Kultūra
Mūzika

Atklāj, kas būs Baltijas jūras koru konkursa sarežģītākais uzdevums0


Kora “Maska” diriģents un mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols un Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe piedalās preses konferencē, kurā informē par 4. Starptautisko Baltijas jūras koru konkursu.
Kora “Maska” diriģents un mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols un Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe piedalās preses konferencē, kurā informē par 4. Starptautisko Baltijas jūras koru konkursu.
Foto: Zane Bitere / LETA

Jūrmalā septembra beigās skanēs jau ceturtais starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kuram šogad atlasīti deviņi kori no septiņām valstīm, informē rīkotāji.

“Ļoti priecājos par mūsu trīs latviešu koriem, un priecājos, ka šogad atkal ir pārstāvēti visi trīs koru veidi – gan jauktie, gan sieviešu un vīru. Es tā gribu dzirdēt obligāto skaņdarbu visās trīs versijās!” šodien Latvijas radio sacīja konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols.

Viena no obligātajām prasībām Baltijas jūras koru konkursa programmā ir tautasdziesma unisonā, un otra konkursa intriga ir obligātais skaņdarbs.

Katru gadu to versijās trīs veidu koriem raksta kāds cits latviešu komponists, kurš nākamajā gadā ir arī konkursa žūrijā.

Pirmā konkursa dalībniekiem obligāto skaņdarbu rakstīja Rihards Dubra, otrajā gadā – Ēriks Ešenvalds, pērn – Andris Dzenītis.

Šogad konkursa obligātā skaņdarba autors ir Uģis Prauliņš, kurš komponējis mūziku 18. gadsimta britu dzejnieka Viljama Bleika dzejolim “The Laughing Song” jeb “Smejamā dziesma”.

Pirmoreiz to varēs dzirdēt tikai konkursā, un koriem tas varētu būt pamatīgs klupšanas akmens, atzīst diriģente Agita Ikauniece-Rimšēviča, kura konkursā piedalīsies ar Jasmīnas kori.

Lai piepildītu sapni ierindot Jūrmalu līdzās sešiem prestižajiem Eiropas koru konkursu “Grand Prix” posmiem Francijā, Spānijā, Itālijā, Ungārijā, Bulgārijā un Slovēnijā, vēl jāatrod finansējums koru izmitināšanai, norāda Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente Māra Rozenberga. Pašlaik kori par to maksā paši.

Ceturtais starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss sāksies 20. septembrī ar atklāšanas koncertu Dubultu baznīcā.

Obligāto programmu visi deviņi kori Dzintaru koncertzālē dziedās sestdienas, 21. septembra rītā. Vakarā skanēs brīvā programma, bet svētdien notiks finālistu “Grand Prix” sacensība

Ieeja konkursa pasākumos ir bez maksas, konkursa tiešraidi varēs skatīties arī internetā.

Kori koncertā piedalīsies šādā secībā:
1. Jasmīnas koris (Latvia)
2. Kamerkoris Cantus / Chamber Choir Cantus (Latvia)
3. Mlada Choir (Russia),
4. Jauktais koris Laiks (Latvia)
5. Segakoor Huik (Estonia)
6. Mornington Singers (Ireland)
7. Sirene (Turkey)
8. Mieskuoro Valkia (Finland)
9. Salutaris Chamber Choir (Belarus)

LA.lv