Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Atklāj, kas izraisījis “Balticovo” notekūdeņu attīrīšanas iekārtu baktēriju bojāeju

Foto LETAFoto LETA

AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu baktēriju pēkšņās bojāejas iemesls ir kanalizācijas sistēmā nonākusi digestāta šķidrā frakcija ar augstu ķīmiskā skābekļa patēriņu, izraisot baktēriju slāpšanu, informēja Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Jūlija Ņikitina.

Šķidrā digestāta frakcija, ko izmanto lauku mēslošanai,  AS “Balticovo” kanalizācijas sistēmā nonākusi no uzņēmuma teritorijā esošās biogāzes ražotnes. Biogāzes ražotne ir AS “Balticovo” sadarbības partneris.

Koncentrētais piesārņojums no kanalizācijas sistēmas plūdis caur “Balticovo”  attīrīšanas iekārtām, izraisot bojājums. VVD vērtē situāciju un vajadzības gadījumā uzsāks administratīvo lietvedību pret biogāzes ražotni.

Ņikitina norāda, ka arī trešo dienu pēc avārijas kaitējums Verģupei un Iecavas upei nav novērots.

“Balticovo” neattīrītus notekūdeņus vidē vairs nenovada. Tiek organizēta piesārņoto notekūdeņu pagaidu izvešana uz Iecavas novada komunālajām attīrīšanas iekārtām. Uzņēmums veic notekūdeņu attīrīšanas sistēmas sakopšanas darbus – tiek izvāktas bojā gājušās dūņas. Līdz nedēļas beigām attīrīšanas baseinā plānots ievietot jaunas dūņas un uzsākt to ieaudzēšanu.

Jau ziņots, ka pirmdien, 11. aprīlī, putnkopības uzņēmuma AS “Balticovo” ražošanas notekūdeņu attīrīšanas iekārtās pēkšņi gājušas bojā notekūdeņus attīrošās baktērijas. Uzņēmums par šo faktu ziņojis VVD un veicis nepieciešamos pasākumus, lai samazinātu neattīrītu notekūdeņu nokļūšanu vidē.

Ik dienu AS “Balticovo” vidē novada aptuveni 500m3 notekūdeņu.

Pievienot komentāru

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+