Mobilā versija
+19.2°C
Viesturs, Viestards, Kitija
Trešdiena, 28. jūnijs, 2017
21. decembris, 2014
Drukāt

Atklāj mīlestības hormonu (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ņujorkas Rokfellera universitātes zinātnieki atklājuši hormonu, kas liek diviem cilvēkiem iemīlēties vienam otrā, raksta avīze “The Daily Mail”.

Amerikāņu zinātnieki izpētījuši, ka par iemīlēšanos ir atbildīga smadzeņu šūnās esošā viela oksitocīns. Zinātnieki noskaidrojuši, ka oksitocīns dzimumus ietekmē atšķirīgi. Piemēram, vīriešiem līdz ar oksitocīna aktivizēšanos attīstās tendence iesaistīties sāncensībā, bet sievietēm oksitocīns ļauj identificēt draudzību. Oksitocīns cilvēku ķermeņos izdalās dažādās sociālajās situācijas, bet īpaši lielos daudzums tas notiek, cilvēkam iesaistoties pozitīvajās. Tāpat zinātnieki sievietēs oksitocīna līmeni saista ar menstruālo ciklu. “Tiesa, mēs nezinām, kāpēc tieši oksitocīns ir atbildīgs interesē par pretējo dzimumu,” secina Rokfellera universitātes zinātnieks Miho Nakadžima.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Labrīt! To, ka sistemātisks oksitocīna trūkums noved cilvēku līdz depresijām un pat dažādām atkarībām, tajā skaitā, alkoholisma, zinātnieki jau bija izpētījuši krietni agrāk. Tāpat arī to, ka cilvēks itin vienkārši pats var daudz izdarīt, lai oksitocīns viņā producētos pietiekami.

  2. Laba ziņa gejiem un lezbijietēm,dabūs tadu ,,šprici” un sāks skatīties uz pretējo dzimumu.Visi varēs teikt,ka viņi/viņas palikuši .normāli”

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+