×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Atklāj Ņemcova slepkavības pasūtītāju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Izmeklēšanas komiteja par opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova slepkavības pasūtīšanu un organizēšanu aizmuguriski izvirzījusi apsūdzību bijušajam bataljona “Sever” (“Ziemeļi”) virsniekam Ruslanam Muhudinovam. Iepriekš viņu vainoja tikai slepkavības organizēšanā, atzīmē Krievijas plašsaziņas līdzekļi.

Ņemcova slepkavības motīvi aizvien nav zināmi. Muhudinova lietu skatīs atsevišķā tiesas procesā. Kopš novembra viņš ir izsludināts starptautiskā meklēšanā.

Tikmēr galīgās apsūdzības slepkavības lietā izvirzītas četrām personām.Apsūdzības izvirzītas par grupā pastrādātu slepkavību pēc iepriekšējas vienošanās vai pasūtījuma.

Ņemcova slepkavības lietā ir pieci apsūdzētie, kas visi atrodas apcietinājumā – Zaurs Dadajevs, Anzors Gubaševs, Hamzats Bahajevs, Tamerlans Eskerhanovs un Šadids Gubaševs. Galīgās apsūdzības vēl nav izvirzītas Anzoram Gubaševam, jo viņa advokāts atrodas komandējumā.

Par slepkavības tiešo izpildītāju tiek uzskatīts Zaurs Dadajevs.

Visu piecu lietā apsūdzēto tiesas process gaidāms pavasarī, paziņoja izmeklēšanai pietuvināts avots.
Eskerhanova advokāte Roza Magomedova informēja, ka apsūdzētie lūdz tiesu ar piesēdētājiem. Krievijas likumi noteic, ka gadījumā, ja kāds no apsūdzētajiem lūdz piesēdētāju piedalīšanos, tiesa nedrīkst to atteikt. Pašlaik piesēdētājus lūdz Dadajevs un Eskerhanovs, bet gaidāms, ka to lūgs arī pārējie apsūdzētie.

Novembrī kriminālizmeklēšana izbeigta pret vēl vienu aizdomās turēto Beslanu Šavanovu, kurš uzspridzinājās un gāja bojā aizturēšanas laikā Groznijā.

“Visu apsūdzēto līdzdalību apstiprina krimināllietā savāktie pierādījumi,” apliecināja Izmeklēšanas komitejas oficiālais pārstāvis Vladimirs Markins.

55 gadus vecais Ņemcovs, kurš asi kritizēja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, 27.februārī neilgi pirms pusnakts pēc vietējā laika tika nošauts Maskavas centrā, kad tur pastaigājās ar savu draudzeni ukraiņu modeli Annu Duricku. Krievijas Izmeklēšanas komiteja apsver vairākas versijas, kādēļ Ņemcovs ticis nogalināts: politiskā provokācija, islāmistu ekstrēmisms, Ukrainas iekšējie notikumi, kā arī komercdarbība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Skaidrs jau, ka to Muhutdinovu nesameklēs. Būs pazudis kaut kur Ukrainas plašumos.

Draugiem Facebook Twitter Google+