×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. oktobris, 2012
Drukāt

Atklāj pārkāpumus bērnu uzņemšanā Rīgas 49. bērnudārzā

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes (RD) Izglītības, kultūras un sporta departamenta darbinieki, pārbaudot iedzīvotāju sūdzības, atklājuši pārkāpumus bērnu uzņemšanā Rīgas 49. bērnudārzā, un tādēļ uz pārbaudes laiku atstādināta iestādes direktore Īrija Bērziņa.

RD sabiedrisko attiecību nodaļā aģentūrai BNS pavēstīja, ka, reaģējot uz saņemto informāciju, šonedēļ veikta pārbaude Rīgas 49.pirmsskolas izglītības iestādē, kurā konstatēts, ka bērnudārzā, iespējams, pārkāpjot Rīgas domes apstiprināto kārtību par bērnu reģistrēšanu pirmsskolas izglītības iestādē, nelikumīgi, bez rindas pieņemti vairāki bērni.

Pārbaudes laikā departamenta pārstāvji pirmsskolas izglītības iestādē atrada dokumentus, kas apliecina šos faktus. Izglītības departamenta pārstāve Indra Vilde apstiprināja, ka pastāv aizdomas par korupciju, tāpēc dome vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, lūdzot izvērtēt lietas apstākļus un iestādes administrācijas rīcību.

Patlaban bērnudārza vadītāja ir atstādināta no darba pienākumu pildīšanas, iestādē sākta pilna pārbaude.

Ņemot vērā atklāto gadījumu, līdzīgas pārbaudes jau tuvākajā laikā tiks veiktas arī citās pašvaldības pirmsskolas mācību iestādēs.

Rīgas pilsētā ir spēkā tikai viena – pašvaldības noteiktā – kārtība pirmsskolas audzēkņu reģistrēšanai un uzņemšanai mācību iestādē, kuru regulē saistošie noteikumi par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+