×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Atklāj pāvestam veltītu tūrisma maršrutu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Dzimtajā Buenosairesā atklāts pāvestam Franciskam veltītais tūrisma maršruts.

 

Aptuveni 75% no Argentīnas 40 miljoniem iedzīvotāju ir katoļi. Taču, salīdzinot ar citām Latīņ-
amerikas valstīm, līdz Franciska ievēlēšanai rādītājs tika uzskatīts par visai zemu. “Kopš viņš ir pāvests, daudzi cilvēki atgriezušies baznīcā,” uzskata 21 gadu vecā teoloģijas studente Daniela Peralta, kura bija viena no daudzajiem cilvēkiem, kas devās Tūrisma ministrijas sponsorētajā braucienā. Jau pirmajā nedēļā pieteicās vairāk nekā 5000 gribētāju, un patlaban tiek mainīts grafiks, lai tas atbilstu lielajam pieprasījumam.

Skanot Franciska, īstajā vārdā Horhe Mario Bergoljo, iemīļotākajām tango melodijām, autobuss ar 43 sēdvietām pabrauc garām viņa piedzimšanas vietai un turpina ceļu līdz Buenosairesas katedrālei, kur viņš bija arhibīskaps līdz kļūšanai par pāvesta Benedikta XVI pēcteci. Ekskursija ilgst trīs stundas, un maršrutā iekļauta pāvesta bērnības māja, laukums, kurā viņš spēlēja futbolu, un viņa skola.

Ticības mācības skolotāja Mabela Rohero bija viena no pirmās ekskursijas dalībniekiem. “Pāvestam ir īpaša harisma, un viņš tuvina baznīcu cilvēkiem,” viņa uzskata. Teoloģijas students Fernando Lescano uzskata, ka jaunais pāvests tik populārs ticīgo vidū kļuvis ar savu silto latīņamerikāņa personību, kas “nemaz nelīdzinās Benedikta XVI raksturam”.

“Benedikts cilvēkiem tā arī īsti neiepatikās, bet šis puisis to panāca nedēļas laikā,” teica 76 gadus vecā pensionāre Grasjela Marko.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+