×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Atklāj piemiņas zīmi ebreju slēpējiem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Piemiņas zīme pie ēkas Brīvības bulvārī 32, kur laika posmā no 1941. līdz 1944.gadam tika slēpti režīma vajātie ebreji.

Vakar Rīgā pie nama Brīvības bulvārī 32 atklāta piemiņas zīme, atgādinot, ka šajā ēkā laika posmā no 1941. līdz 1944. gadam tika slēpti režīma vajātie ebreji.

Turpmāk šādas zīmes tiks izvietotas arī pie citiem namiem. Piemiņas zīmju uzlikšana notiek projektā “Pagrīdes Rīga”, kas iekļauts “Rīga 2014” programmā. Projekta iecere ir ar izstādes, interaktīvas kartes un ekskursiju palīdzību radīt priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dzīvo, strādā un atpūšas, bet arī rod patvērumu brīdī, kad viņu dzīvībai un brīvībai draud briesmas. Zīmes pilsētvidē būs projekta papildinājums, kas rīdziniekiem ļaus iepazīt savu pilsētu no neierasta skatu punkta, bet pilsētas viesiem vēstīs par Rīgas 20. gadsimta vēsturi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Paldies, šādām piemiņas zīmēm būtu jābūt vairāk. Latvijas traģiskā vēsture nav norisinājusies Okupācijas muzejā, bet tajās pašās ielās un mājās, kurās arī vēl mūsdienās dzīvojam vai ikdienā ejam garām. Un ļoti patīkami, ka Lipkes muzejs arī ārpus Ķīpsalas atgādina par tiem (skaitā pat salīdzinoši daudzajiem) latviešiem, kas, riskējot ar savu dzīvību, nesavtīgi glāba nelaimei nolemtos līdzpilsoņus.

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Tādas neizdevušās fotogrāfijas. Nekur nevaru saskatīt, ne Ļinderman, ne Ždanok, ne Girski, ne Pļiņer, ne Vīzentāla darboņus, ne slavenos mūsu pašu un somu antifašistus! Vai tad viņiem nebija izsniegta pielaide? Īpaši žēl, ka neredz u Ždanok, jo viņa joprojām ir no latviešiem ļoti apvainota, varbūt, ka šeit ieraudzītu citādu attieksmi un viņa spētu saprast, kas ir kas?

Draugiem Facebook Twitter Google+