Ekonomika
Bizness

Atklāj pirmos jaunā dzīvesstila tirdzniecības centra “Sāga” nomniekus0


Tirdzniecības centra “Sāga” pamatakmens ielikšana
Tirdzniecības centra “Sāga” pamatakmens ielikšana
Publicitātes foto

Līdz ar pamatakmens ieguldīšanu jaunā dzīvesstila tirdzniecības centra “Sāga” pamatos tika paziņoti pirmie tā nomnieki – “Būvniecības ABC”, “Jysk” un “Rimi” hipermārkets.

Jaunā centra attīstībā plānots ieguldīt aptuveni 68 miljonu eiro lielas investīcijas.

Dzīvesstila tirdzniecības centrs koncentrēsies uz četriem galvenajiem segmentiem: mājlietām, precēm ikdienas vajadzībām, sportu un izklaidi.

Tirdzniecības centram ir unikāls Latvijai koncepts – vieta, kas apvienos iepirkšanos, atpūtu, sportu un biroju centru, kā arī papildu iespējas, par kurām tiks paziņots vēlāk.

Tirdzniecības centra “Sāga” pamatakmens ielikšana
Publicitātes foto

Savukārt “Food Hall” koncepts ar restorāniem un kafejnīcām balstīsies uz meistarību un vietējo piedāvājumu. Plānots izveidot arī mūsdienīgu biroju centru ar iznomājamām platībām no 200 kv.m līdz 2000 kv.m. Blakus centram atradīsies dīķis ar labiekārtu zonu atpūtas baudīšanai, kas ir ne tikai unikāla šī projekta sastāvdaļa, bet arī jauna prakse Latvijas tirgum.

Nomniekus piesaista nekustamā īpašuma pakalpojumu un ieguldījumu pārvaldes kompānija “Colliers International”

SIA “VPH” Latvia direktors Juris Barkāns informē, ka paralēli tirdzniecības centra būvniecībai kā stratēģiskais partneris “Sāgas” koncepta attīstīšanā ir piesaistīts “Colliers International”. Tā vadībā notiek aktīvs darbs nomnieku piesaistē, starp kuriem būs arī Latvijā jauni zīmoli. J.Barkāns norāda, ka šī projekta īstenošanā ir izveidota spēcīga attīstītāju un būvniecības komanda ar starptautisku pieredzi, kuras uzdevums ir kopīgiem spēkiem īstenot Latvijai jaunu konceptu.

Kā atzina nekustamo īpašumu konsultāciju kompānijas “Colliers International” partneris Ēriks Bergmans, līdz ar “Sāgas” projekta īstenošanu iesāksies jauns attīstības posms tirdzniecības centru segmentā ne tikai Latvijā, bet kopumā Baltijā. Ierasto centru attīstīšanas praksi nomainīs jaunākās paaudzes iepirkšanās centru koncepts, kurš tiek veiksmīgi attīstīts citviet Eiropā, tādējādi “Sāga” kļūs par paraugu tirdzniecības centru segmentā Baltijā.

Tirdzniecības centrs “Sāga”
Vizualizācija

Tā pamatā ir fokusēšanās uz atšķirīgiem segmentiem un iedzīvotāju ieradumiem. “Colliers” uzdevums ir palīdzēt attīstīt koncepciju, vadīt iznomāšanas procesu un koordinēt mārketingu, kā arī palīdzēt īstenot dzīvē arhitektu un dizaineru idejas.

Liepājas arhitektūras un būvniecības uzņēmums “UPB” nodrošinās kompleksu projektēšanu un būvniecību

Dzīvesstila tirdzniecības centra “Sāga” projektētājs un ģenerālbūvnieks ir “UPB”. Savukārt arhitektonisko risinājumu izstrādē piesaistīts Londonā bāzēts arhitektu birojs “TP Bennet”.

“UPB” valdes loceklis Uģis Grīnbergs norāda, ka šis ir tā dēvētais “Design&Build” objekts, kas ietver kompleksu projektēšanu un būvniecību. “UPB” ir liela pieredze tieši zaļo un ilgtspējīgo projektu projektēšanā un būvniecībā, it īpaši Skandināvijā. Šobrīd 58% no visiem objektiem “UPB” portfelī atbilst kādai no zaļajām vai ilgtspējas sistēmām.

Nozīmīgs partneris projektā ir “Ragnar Atli Gudmundsson”, uzņēmuma “Thor Developments” izpilddirektors, kuram ir vairāk nekā 35 gadu pieredze tirdzniecības centru attīstīšanā Islandē un Baltijā, piemēram, lielākā Reikjavīkas tirdzniecības centra “Kringlan”, “IKEA” un “NØRDIKĄ” Viļņā izveidē.

Uzziņa:

Tirdzniecības centrs “Sāga” atradīsies uz Rīgas un Stopiņu novada robežas, blakus IKEA tirdzniecības centram. Plānots, ka jaunais centrs tiks nodots ekspluatācijā nākamā gada rudenī. Tā kopējā platība būs 57 000 kvadrātmetri.

Saistītie raksti

“Sāgu” attīsta SIA “VPH Latvia” kopā ar “Estmak Capital”. VPH attīsta un pārvalda pasaules mēroga komerciālos nekustamos īpašumus starptautiskiem un vietējiem nomniekiem Baltijas valstīs un Baltkrievijā. Uzņēmuma veiksmes pamatā ir pieeja “nomnieks pirmais”, kas nozīmē, ka tā virzītājspēks ir nomnieki. Starp VPH attīstītajiem projektiem var minēt “Nordika Shopping Valley” Viļņā ar atrašanās vietu blakus IKEA. Līdz šim Latvijā tas ir īstenojis tirdzniecības centra “Mežciems” izveidi 2014. gadā, kuru pārvaldīja līdz 2017. gadam.

Savukārt investīciju un attīstības uzņēmums Estmak Capital kopš 2008. gada nodarbojas ar inovatīvu, augsto tehnoloģiju un augstas kvalitātes dzīvojamo un komerciālo nekustamo īpašumu projektu attīstīšanu Baltijas valstīs. Uzņēmuma galvenais virziens ir “zaļās ēkas” veidošana – viena no pēdējo gadu pasaules tendencēm, kuras mērķis ir samazināt enerģijas un materiālo resursu patēriņu visā ēkas dzīves ciklā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
PTAC piemērojis 50 000 eiro sodu “Latvijas hipotēkai” par negodīgu komercpraksi
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Dzelzs priekškara maršruts atnes LIAA apbalvojumu starptautiskā konkursā
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
TIEŠRAIDE: Diskusijas no festivāla “Digital Freedom Festival” Nākotnes skatuves
Tiešraide 5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Ir bankas, kurām nepieciešama stingrāka pieeja. INTERVIJA ar FKTK vadītāju Santu Purgaili
Intervija 33 minūtes
LE
LETA
Dabā
Lietus būs no rīta: laika prognoze sestdienai
34 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Rinkēvičs uzrunā Austrālijas latviešus par vēstniecību
18 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Svarīga informācija par uguņošanu Rīgā 18. novembra vakarā
6 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Francijā plosās spēcīgs sniegputenis: bojā gājis viens cilvēks, daudzviet traucēta elektroapgāde
1 stunda