×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

Atklāj Putina hibrīda armiju (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vašingtonā domnīca “Atlantijas padome” publicējusi ziņojumu, kurā nosaukti kārtējie pierādījumi tam, ka Krievijas armija aktīvi iesaistās karā Ukrainas austrumos, ignorējot Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā panāktās pamiera vienošanās.

“Krievijas prezidents Vladimirs Putins turpina noliegt Krievijas līdzdalību kaujās, taču pierādījumu ir milzīgi daudz un tie ir neapstrīdami,” teikts “Atlantijas padomes” sagatavotajā ziņojumā, kas ievietots domnīcas interneta vietnē.

Nosauc daudzos pierādījumus

Ziņojumā, kuram dots nosaukums “Slēpjot skaidru skatu: Putina karš Ukrainā”, ir apkopota informācija, kas iegūta gan no publiski pieejamiem avotiem, gan no sarunām ar Ukrainas amatpersonām un militāro vadību, gan vairāku valstu žurnālistiem, kas gatavojuši publikācijas no karadarbības zonām, gan informācijas, kas ziņojumu autoru rīcībā nonākusi, tiem atrodoties Ukrainas austrumu apgabalos. Domnīcas analītiķi savā ziņojumā apraksta piecus izteiksmīgākos pierādījumus par Krievijas līdzdalību karā Ukrainā. Pirmkārt, kā norādīts “Atlantijas padomes” ziņojumā, satelītu uzņemtie attēli apstiprina Krievijas karavīru un dažādu bruņutehnikas vienību pārvietošanos Ukrainas robežas tuvumā. Otrkārt, Krievija izveidojusi pie Ukrainas robežas militārās apmetnes, no kurām uz Ukrainu tiek vests Krievijas militārais ekipējums, kas vēlāk nonāk kaujinieku un tur esošo no visas Krievijas mobilizēto karavīru rīcībā. Treškārt, zināms, ka Krievijas armijas komandieri liek saviem karavīriem slēpt pazīšanās zīmes, kas atrodas gan uz viņu apģērba, gan militārās tehnikas. Ceturtkārt, separātistu rokās ir nonākuši Krievijā ražoti ieroči, kas iepriekš nav bijuši Ukrainas armijas rīcībā, tostarp raķešu palaidēji “MANPADS”, prettanku raķetes, mīnas un vairāku modeļu mazie ieroči. Piektkārt, satelītu uzņemtie attēli, šāviņu atstāto nospiedumu un šķembu analīze, kā arī publiski pieejamās ziņas apliecina, ka virkne uzbrukumu Ukrainas armijas pozīcijām veikti no Krievijas teritorijas, nevis kaujinieku kontrolē esošajiem rajoniem Luhanskas un Doņeckas apgabalā.

Tāpat vairāki Krievijas armijas karavīri līdzdalījuši savus piedzīvojumus, karojot Ukrainas austrumu apgabalos. Sociālajās vietnēs “Vkontakte” un “Odnoklasņiki” viņi publicējuši gan fotogrāfijas, gan aprakstus no karadarbības zonas. Tāpat aizvien biežāk pienāk ziņas par kritušajiem Krievijas armijas karavīriem, par kuriem informāciju bija apkopojis februārī Maskavā nogalinātais Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Boriss Ņemcovs. Opozicionāra savāktos pierādījumus plašā aprakstā publicējuši viņa līdzgaitnieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. kādā valodā runā šie t.s. separātisti? Krievu? vācu?, ukraiņu? Kādā valoda viņi komandē savus karotājus. Ja viņu saziņas valoda ir krievu, tad ir vairāk kā skaidrs, ka tie ir krievi, un, ja pūķins neņem savus karotājus aiz apkakles un nesaka viņiem, lai pārstāj apkaunot valsti, ko viņš vada, tad ir skaidrs, ka tas notiek ar šī paša pūķina svētību.
  Ja valsts nav pieteikusi karu citai valstij, bet tajā karo šīs valsts cilvēki ar regulārās armijas resursiem, (un nav svarīgi vai tie ir armijas formās ar zīmotnē, jeb pufaikās), tad valstij šādi karotāji ir jāvelk pie tiesas un jāsoda par terorismu svešā zemē un par ieroču zagšanu. Tie ir noziedznieki. Ja valsts to nedara, tas nozīmē, ka pati valsts ir noziedzīga.

  • О как, какие мы строгие и крутые. А ничего так, что русские люди там жили веками и говорили на своём языке. Ну и на каком же языке они должны говорить? Они никуда не приходили, они там были всегда. Это их земля, их родина, за которую они и воюют.

 2. Tā vien izskatās, ka Putins tiešām Ukrainu grib pakļaut ar “hibrīdkara” metodēm – uz separātistu bāzes
  Austrumukrainā izveidot spēcīgu algotņu grupējumu, kurš pamatā sastāv no Krievijas armijas karavīriem (protams, bez pazīšanās zīmēm) un tad ar tankiem, bruņutransportieriem un raķešu iekārtām mēģināt lauzties dziļāk Ukrainā, vispirms jau Mariupoles virzienā. Ja NATO un ASV uz šādu iespējamo kampaņu nenoreaģēs un Ukrainai savlaicīgi nepalīdzēs ar prettanku un citiem ieročiem, tad Putins būs vinnētājs. Pagaidām tā arī notiek, jo Rietumu partneri tikai skandina par Minskas vienošanās ievērošanu un militāri Ukrainai nepalīdz, bet šinī dūmu aizsegā separātisti tikai bruņojas un audzē savu militāro pārsvaru. Savukārt NATO ģenerāļi rīko saietus un filozofē, nevis rīkojas, kā to dara Krievija.

  • Rietumi nevar tā rīkoties, kā Putins, kas pēc būtības apčakarē savu tautu. Rietumos, ja nav pieteikts karš, par katru kritūšo būtu jāmaksā lielu naudu. Putins atsakās no kritūšajiem, labākā gadījumā piesola samaksāt kapeikas. Tāpēc rietumi arī cenšās panākt kaut kādu risinājumu.

 3. Да уж, лопоухий мальчик Янис, повесилил. Авторам «исследования» и тебе Янис, скажу по секрету, ситуация гороздо страшнее. У них уже атомное оружие есть, из старых шахт вырыли, сам видел, «Беспесды»! Сейчас строят гигантскую рогатку, чтобы пулять из неё, вот так. «Блябудунах!»

  • Es gan biju domājis, ka tevi jau hospitalizējuši.

   • С чего бы это вдруг. Не веришь, да? Ага, а укропской пропаганде веришь сразу и на все 200 %?! Весело….

Draugiem Facebook Twitter Google+