×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Atklāj Putina jaunības noslēpumus (7)

Usjacovs_piemineklis

Krievijas prezidents Vladimirs Putins vairākkārt ir devis mājienus par to, cik lielu iespaidu uz viņu atstājušas pusaudža gados un jaunībā iegūtās mācības, kas vēlāk veidojušas viņa dzīves uzskatus un līdz ar to ietekmējušas arī politiku.

Piemēram, nesen uzrunā Valdaja klubam Putins norādīja: “Vēl pirms 50 gadiem Ļeņingradas ielas mani iemācīja – ja kautiņš neizbēgams, sit pirmais!” Ar to liekot saprast, ka šādu taktiku viņš ir gatavs izmantot starptautiskajā politikā. Kā vēlāk ironizēja komentētāji, intervijas laikā Putins pat nenojauta, ka šo “padomu” nekavējoties izmantos konkurenti, un konkrēti Turcijas prezidents Redžeps Tajjips Erdogans, dodot pavēli notriekt valsts teritorijā ielidojušo Krievijas lidmašīnu.

Par Putina jaunību līdz šim bijusi visai skopa informācija, tāpēc Krievijā lielu interesi raisījis kāds anonīms interneta avots, kas pavēris priekškaru, kā tad veidojies tā dēvētais putinisms, kura pirmsākumi nebūt nav Krievijas prezidenta čekista karjera vai agrīnā politiskā darbība un biznesa darījumi Sankpēterburgas mērijā, kas bieži tikuši aprakstīti. Nu atklājies, ka ļoti liela ietekme uz Putinu bijusi cīņu sporta klubiem, kurus viņš pusaudža gados apmeklējis. Savukārt šie klubi bija cieši saistīti ar noziedzīgo pasauli, faktiski tās sastāvdaļa. Tas daļēji izskaidro, kāpēc Putins pat publiskās preses konferencēs dažreiz nekautrējas lietot bandītu žargonu (izteicieni “мочить в сортире”, “отбуцкать его за углом”, “обрезание, чтоб больше ничего не отросло” un citus), un ir gatavs pievērt acis uz jaunības “čomu” negodīgajām darbībām. Tā viņam ir kā “brigāde”, “brālība” – savējie, kuri viens otru nenodod.

Daļa no šiem jaunības biedriem noslēpumaini gāja bojā 90. gados, bet tie, kas izdzīvoja, šodien ir ietekmīgi cilvēki un ieņem augstus amatus. Pazīstamākie ir Arkādijs un Boriss Rotenbergi – pašlaik vieni no bagātākajiem cilvēkiem Krievijā. Jaunībā Rotenbergi ar Putinu darbojās vienā sambo sekcijā. Vēlāk Arkādijs Rotenbergs strādāja par sambo treneri Sankpēterburgā, taču pēc Putina nākšanas pie vara viņa un brāļa dzīve strauji uzlabojās. Viņu uzņēmējdarbība zēla un plauka pateicoties neskaitāmiem lieliem valsts pasūtījumiem – ceļu un tiltu būvniecība, Soču Ziemas olimpisko spēļu objekti, gāzes vads uz Ķīnu un tā tālāk. Arī liela daļa no nodokļa, kuru no nākamā gada būs jāmaksā Krievijas tālbraucējiem (tā dēvētā “Platon” sistēma), ieripos Rotenbergu ģimenes kabatās. Šī nodokļa ieviešana jau izsaukusi asus protestus, taču vara nedomā no tā atteikties. Vēl viens neslikti iekārtojies Putina jaunības cīņu biedrs ir ilggadējais Krievijas parlamenta deputāts un starptautiskās sambo federācijas prezidents
Vasīlijs Šestakovs.

Iespējams, kādā ievērojamā amatā šobrīd atrastos arī Putina un Rotenberga bijušais treneris Leonīds Usjacovs, ja vien būtu dzīvs. Putins, kurš labprāt atceras savu sportisko pagātni, viņu izvairījies pieminēt. Intervijās un atmiņās gan pāris reizes parādās “treneris Ļoņa”, kurš, piemēram, esot sadusmojies, uzzinot, ka Putins grib stāties Juridiskajā fakultātē un bļāvis: “Tu ko par mentu gribi kļūt, cilvēkus ķert.” Un Putins atbildējis: “Nē, ments nebūšu…” Iemesls, kāpēc Putins nemin trenera uzvārdu ir saprotams, jo L. Usjacovs ir Pēterburgā pazīstams bandīts, dēvēts par “kriminālo autoritāti”. Daudzus savas dzīves gadus viņš pavadījis cietumā – par izvarošanu, spekulāciju ar ārzemju valūtu, līdzdalību zādzību organizēšanā. Pēc kārtējās iznākšanas no cietuma L. Usjacovs 1994. gadā tika nošauts. Viņa kapa plāksni rotā uzraksts “Es esmu miris, bet mafija ir nemirstīga”, kā arī cietumnieku stilā pašsacerēta balāde.

Publiskotā informācija vēsta arī par pašreizējā Krevijas prezidenta tiešo vai pastarpināto saistību arī ar citiem 90. gados zināmiem bandītiem, piemēram, Vladimiru Kumarinu (“Kumu”), Romanu Cepovu (“Producents”) un citiem.
Krievijas žurnālisti un politologi izsaka dažādas versijas, kāpēc šī informācija pēkšņi parādījusies atklātībā. Daži atzīmē, ka atsevišķas informācijas drumslas internetā klejojuša sjau sen, un te tās vienkārši apkopotas. Ir pat versija, ka tas noticis ar Putina komandas ziņu, lai novērstu uzmanību no citiem aktuāliem skandāliem, piemēram, ģenerālprokurora Čaikas ģimenes lietas. Tomēr ir arī ziņas par mēģinājumiem slēpt šos faktus, bloķējot interneta saites, kur tie pieejami.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai tik šis vēl nav gejs?

  2. Tipisks nīkulis ar mazvērtības sindromu.

  3. Visiem cilvēkiem ir pagātne. Mani personīgi interesē cilvēks kā tāds un ko viņš dara tagad.Savā jaunībā un dzīvē ne viens vien no mums ir sastrādājis ziepes un varbūt pat bijis kopā NE AR TIEM CILVĒKIEM…. Tas nevar ietekmēt tagadējo dzīvi un cilvēka vērtējumu. Patīk, ka Krievijas prezidents nodarbojas ar sportu un konkrēti karatē. Nesen bija foto, kur R.Dzintars jaunībā ir kopā ar ne to cilvēku… Bet tas bija tik sen un nepiemirstam, ka cilvēki MAINĀS!!! Svarīgi tikai, uz kuru pusi??? Kas notiktu, ja CILVĒKI NEMAINĪTOS………………………

    • Un kā vel ietekmē! Tā var runāt par Vasju-maluzveinieku – ne par apbruņotas ar atomieročiem valsts prezidentu. Kāpēc vispār ceļās tādi jautājumi sakarā ar prezidentu. Tādiem nav jābūt par prezidentiem, protams viņi var normāli nodzīvot savumūu. Skaidrs arī ir viens, nekādas transformācijas Putinā nenotiksies. Ukrainu un Sīriju viņš mierā neliks, uz Krieviju un tās tautu viņam nospļauties. Turēsies pie sava kodlana.

    • Jāzina patiesība, ka klaidonis, bandīts, nabags, šoferis uz visu mūžu paliks pēc dabas tāds pat, ar naidu pret sabiedrību, pret visu par savu nabadzību jaunībā. Tāds bija Hitlers, tāds ir Putins, kurš krievu vārdiem runājot – bija bosjaks,applucis, noplīsis un tagad atriebjas visiem. No šāda cilvēka nelaimīgā krievu tauta labu galu neņems. Par valstsvīru jāizaug no bērna kājas, labvēlīgā atmosfērā, lai nebūtu ieaudzināts naids pret tuvāko utt. “Kakim ti bil, takim ostalsja”- bosjaks bija un prātā tāds arī paliks, no pārbagātības jūk prātā, neprot ar to apieties, lai gan visi bagātnieki jūk prātā..

  4. Pūķina leksika jau sen liecināja par viņa bandītisko būtību. Bāndīts vada bandītisku valsti…

  5. Likumīgiem zagļiem sievas arī nedrīkst būt. Tāpēc jau izšķīrās. Noziedzīgākā organizācija pasaulē- fsb.

Draugiem Facebook Twitter Google+