×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Atklāj Rainim un Aspazijai veltītu projektu #domasspēks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No šodienas, 7. janvāra, sāk demonstrēt īsfilmu sēriju #domasspēks, kas veltīta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai. Projekts iekļauts Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā.

Rainis un Aspazija – izcilie latviešu literāti, kuru darbos ir likti pamati idejai par neatkarīgu, demokrātisku un tiesisku Latviju un vienotu Eiropu. Viņi rakstīja lugas un dzeju, darbojās kā žurnālisti, sabiedriskie darbinieki, tulkoja pasaules klasiķus – Gēti, Ibsenu, Šekspīru un Puškinu. Viņu idejas arī šodien šķiet drosmīgas, mūsdienīgas un jaudīgas. Raiņa un Aspazijas citāti tautā ir folklorizējušies un kļuvuši par neatņemamu mūsu nacionālās apziņas daļu. 2015. gadā tiek svinēta viņu 150 gadu jubileja, kas sakrīt ar pirmo Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē.
Projekts #domasspēks iepazīstina Eiropu ar Raini un Aspaziju un viņu idejām. Katrā Eiropas Savienības dalībvalstī tās atklāj kāda ievērojama personība, piemēram, Zviedrijā TV zvaigzne Pērs Morbergs (Per Morberg), Somijā Helsinku bīskape Irja Askola, bet Lietuvā Lietuvas Nacionālā Drāmas teātra aktieri Tads Grīns (Tadas Gryn) un Toma Vaškevičūte (Toma Vaškevičiūte).
Raiņa un Aspazijas lomās īsfilmu sērijās iejūtas populārais mūziķis Goran Gora un Latvijas Televīzijas kultūras ziņu vadītāja Eva Ikstena-Strapcāne.
“Abiem ar Goran Gora šī bija savdabīga pieredze – gan kļūt 30 gadus vecākiem, gan izkopt tā laika gaitu, domas, sapludinot ar tagadni. Brīžiem pat runāt sākām dzejā. Mēs caur savu pieredzi stāstījām par Raini un Aspaziju, paši kļūstot par viņiem un piedzīvojot viņu notikumus. Izrādās, ka Goran Goram Raiņa citāts bija viedtālrunī, savukārt es uzgāju jau aizmirstu dziesmu, ko sarakstīju ar Aspazijas vārdiem. Nejauši vai jauši katram no mums ir stāsts par Aspaziju un Raini,” stāsta Eva Ikstena- Strapcāne.
Latvijas prezidentūras tīmekļa vietnē EU2015.LV, Youtube kanālā un projekta Facebook lapā 7. janvārī tiks publicēta #domasspēks pirmā – ievada epizode, kas iepazīstina Eiropu ar Raini un Aspaziju, kā arī gaidāmo īsfilmu sēriju. Turpmāk pusgada garumā katru nedēļu interesenti varēs iepazīties ar jaunu projekta sēriju. Kopumā tiks izveidotas 29 īsfilmas – pa vienai katrā ES dalībvalstī un ievada filma.
Īsfilmas veido Jura Podnieka studija, režisors Olafs Okonovs, operators Aleksandrs Grebņevs.
Projektu atbalsta aviokompānija AirBaltic un Raiņa un Aspazijas galvaspilsēta Jūrmala, informatīvi atbalsta Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Latvijas Institūts.
Pievienojies #domasspēkam, skaties jaunu īsfilmu katru nedēļu un ceļo pa Eiropu pusgada garumā!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+