×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Atklāj satiksmi pār Dienvidu tilta pievadceļiem Zemgales virzienā

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunizbūvētā Jāņa Čakstes gatve, kas savieno Dienvidu tiltu ar Ziepniekkalna ielu.

Noslēdzoties Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecības darbiem Pārdaugavā, šodien atklāta satiksme pa jaunizbūvēto Jāņa Čakstes gatvi, kas savieno Dienvidu tiltu ar Ziepniekkalna ielu, informēja Rīgas domē.

Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecības laikā izbūvēta jauna automaģistrāle – Jāņa Čakstes gatve – un nobrauktuves no Dienvidu tilta līdz Ziepniekkalna ielai. Satiksmes mezglā ir izbūvēti divi divlīmeņu šķērsojumi – Jāņa Čakstes gatves un Bauskas ielas šķērsojums, kā arī Jāņa Čakstes gatves un Ziepniekkalna ielas šķērsojums.

Līdz ar Dienvidu tilta 3.kārtas pabeigšanu tranzīta plūsma Rīgā tiks nodalīta no galvaspilsētas centra, būtiski atvieglojot satiksmes plūsmu Krasta ielā un 11.novembra krastmalā, kā arī uz Salu tilta.

Lai atslogotu pilsētas centru no tranzīta plūsmas, kravas transports ērti varēs izmantot Dienvidu tiltu un tā maģistrālos pievadceļus, kā arī Austrumu maģistrāli, lai nokļūtu ostas teritorijā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) sola, ka objekta pabeigšana ļaus nākamgad sākt Salu tilta rekonstrukciju, jo tagad satiksmei varēs daudz pilnvērtīgāk izmantot Dienvidu tiltu.

Trešās kārtas būvniecības kopējās izmaksas ir 17,2 miljoni latu. Būvdarbus 2009.gadā sāka AS “Transport Systems” (bijusī AS “Dienvidu tilts”), kas plānoja tos pabeigt 2011.gadā. Taču 2010.gada vidū darbi tika pārtraukti finansējuma trūkuma dēļ un līgums ar uzņēmējiem tika lauzts.

Pērn izsludinātajā iepirkuma konkursā par Dienvidu tilta trešās kārtas būvdarbu pabeigšanu uzvarēja pilnsabiedrība “ACB, Tilts un Viadukts”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+