×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. septembris, 2013
Drukāt

Atklāj šokējošus pārkāpumus Ziemeļkorejā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

ANO Cilvēktiesību padomes izmeklēšanas komisijas vadītājs paziņojis, ka Ziemeļkorejas politieslodzīto nometnēs tiek pastrādātas “neaprakstāmas šausmas”.

 

Vairākus mēnešus komisija vākusi pierādījumus Dienvidkorejā un Japānā no cilvēkiem, kas aizbēguši no Ziemeļkorejas, un citiem komunistiskā režīma upuriem. Tostarp liecības saņemtas no vīrieša, kurš bijis ieslodzīts kopš dzimšanas un pārticis no ķirzakām, grauzējiem un zāles, un pieredzējis savas mātes un brāļa publisku sodīšanu ar nāvi. Komisijai liecību sniegusi arī sieviete, kas redzējusi, kā cita ieslodzītā piespiesta noslīcināt spainī savu bērnu, un no vīrieša, kurš piespiests dedzināt badā nomirušu ieslodzīto līķus un izkaisīt to pelnus uz laukiem.

Komisijas vadītājs Austrālijas tiesnesis Maikls Kirbijs aicināja Ziemeļkoreju sniegt paskaidrojumus un paziņoja ANO Cilvēktiesību padomei, ka gatavojas izveidot komunistiskās valsts režīma cilvēku sarakstu, kuri pastrādājuši cilvēktiesību pārkāpumus.

Ziemeļkoreja ir atteikusies sadarboties ar ANO Cilvēktiesību padomes izmeklēšanas komisiju. Ziemeļkoreja arī agrāk apgalvojusi, ka šīs liecības ir apmelojumi, ko sagudrojuši “cilvēces atkritumi”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+