Kultūra
Teātris un kino

Atklāj Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmu 16

Foto: LETA

23. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls (BFF) risināsies no 2018. gada 9. līdz 28. martam, piedāvājot izbaudīt ASV, Austrijas, Krievijas, Vācijas, Ķīnas, Francijas, Turcijas un, protams, Latvijas baleta mākslinieku sniegumu, vēsta rīkotāji.

Tradicionālais festivāla atklāšanas labdarības koncerts Rīgas Starptautiskajā dzelzceļa stacijā/ TC Origo notiks 9. martā. Kā stāsta 23. BBF direktore Lita Beiris, arī šoreiz ikviens koncerta skatītājs tiks aicināts izbaudīt baleta un laikmetīgās dejas mākslas burvību.

“Koncerts atspoguļos baleta mākslinieka mobilo raksturu – vienmēr būt ceļā no izrādes uz izrādi. Atklāšanas koncerts ir vieta Latvijas māksliniekiem, kuri pārstāv dažādus dejas un mūzikas mākslas žanrus, un tas vistiešākajā veidā parāda baleta mākslas pieejamību cilvēkam.”

12.martā Latvijas Nacionālajā operā norisināsies 23. BBF Galā koncerts – festivāla nozīmīgākais notikums, jo tas piedāvās baleta koncertprogrammu, kurā uzstāsies vadošie solisti no pasaulslaveniem baleta teātriem, kā arī starptautisku baleta konkursu laureāti no Krievijas, Ķīnas, ASV, Vācijas, Francijas, Austrijas, Turcijas. “Galā koncerts saglabās tradīciju, ietverot programmā gan klasiskās baleta skolas, gan modernā baleta novitātes,” pauž festivāla direktore.

Kā allaž, arī šoreiz festivāla viesu uzstāšanos būs iespējams vērot ne tikai Rīgā: no 12. līdz 18. martam Džona Noimeijera Vācijas Nacionālais jaunatnes balets Bundes Jugend Ballett (Hamburga, Vācija) viesosies Preiļos un Rīgā, savukārt no 21. līdz 26. martam Rīgā, Rēzeknē un Ventspilī viesosies latino stila profesionālā baleta trupa “Ballet Hispanico” (Ņujorka, ASV) ar trim iestudējumiem: Linea Recta, Dnzon um Con Brazos Abiertos.

Vēl festivāla programmā paredzēta Vanemuines teātra baleta trupas bijušā mākslinieciskā vadītāja Ulo Vilimaa izstāde VEF Kultūras pilī (no 14. marta), Heymann Brother Films filmas “Mr. Gaga” par izcilo Izraēlas modernās dejas ģēniju Ohadu Naharinu demonstrēšana kinoteātrī “KSuns”, Francijas laikmetīgās deju kompānijas “De Facto et Formation” izrāde LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” (20. martā) un citas aktivitātes, kā arī muzikāli horeogrāfiskā fantāzija “Ugunī” ar LNO baleta mākslinieku piedalīšanos (pirmizrāde notika 2017. gada maijā).

LA.lv