×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. novembris, 2012
Drukāt

Atklāj vairākus pārkāpumus LVĢMC darbībā

Foto - LETAFoto - LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) pieprasījis VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra” (LVĢMC) valdes priekšsēdētāja Andra Leitasa paskaidrojumus saistībā ar centra darbībā atklātajiem pārkāpumiem.

Ministrijas rīcībā ir informācija, ka LVĢMC nepietiekami veicis nekustamo īpašumu un darījumu ar tiem uzraudzību, tāpat arī grāmatvedības uzskaite nav notikusi saskaņā ar normatīvajiem aktiem, aģentūru LETA informēja ministra preses sekretāre Maija Pētermane.

Sprūdžs šodien uz tikšanos bija aicinājis Leitasu, lai iztaujātu viņu par atklātajiem pārkāpumiem, un sarunas laikā pieprasīja iesniegt rakstisku paskaidrojumu par pārkāpumiem un informēt par to novēršanu.

“Kapitālsabiedrības vadītāja kompetencē ir divi svarīgi jautājumi – tās pamatdarba nodrošināšana, ienākumu palielināšana, bet vienlīdz būtiski ir arī nodrošināt likumdošanai atbilstošu un pilnīgu finanšu dokumentāciju. Tikai kopā šīs divas lietas liecina par vadītāja spēju kontrolēt, uzraudzīt un sekmīgi vadīt kapitālsabiedrības darbu,” uzsvēra ministrs.

Ministrs akcentē, ja ministrijas vadība prasa godīgu un rūpīgu darbu no pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām, ir vēl svarīgāk gluži kā paraugam strādāt arī pašiem un nodrošināt kārtību ministrijas pārraudzītajās iestādēs un kapitālsabiedrībās.

Lai uzlabotu LVĢMC darbu, jau visu šo gadu tiek veikta virkne pārmaiņu un uzlabojumu, un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir uzdevusi LVĢMC sagatavot priekšlikumus nākamo gadu darbības stratēģijai, īpašu uzmanību pievēršot komerciālo pakalpojumu attīstībai un to cenu pamatotībai. Patlaban tiek arī konceptuāli pārstrādāts valsts funkciju deleģējuma līgums.

LVĢMC ir valstij piederoša sabiedrība ar ierobežotu atbildību, kuras kapitāldaļu turētājs ir VARAM. Centra galvenie mērķi ir vides informācijas apkopošana un informācijas sniegšana, zemes dzīļu resursu apzināšana un izvērtēšana, valstij piederošo bīstamo atkritumu apsaimniekošana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+