Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
2. jūnijs, 2013
Drukāt

Atklāj veidu, ka 400 reizes palielināt optiskā interneta ātrumu

Zinātnieki ASV pētniecības laboratorijā “Bell Laboratories” atklājuši veidu, kā 400 reizes palielināt datu pārraidi optiskajos kabeļos, raksta tehnoloģiju portāls “Venture Beat”.

Pētnieki izmantojuši kuriozu paņēmienu, kas aizņemts no tā saukto trokšņus slāpējošo austiņu darbības principiem, teikts portālā. Šādās austiņās ar mikroshēmas palīdzību ārējiem trokšņiem rada pretskaņu, kas noslāpē troksni.

“Venture Beat” raksta, ka “Bell Laboratories” zinātnieki izmantojuši līdzīgu tehnoloģiju, tikai gaismas viļņu garumos un frekvencēs, lai slāpētu troksni, kas rodas, sūtot ļoti spēcīgus gaismas impulsus pa gariem optiskā kabeļa posmiem. Viena gaismas stara vietā pētnieki pa optisko šķiedru sūtījuši divus paralēlus starus jeb gaismas impulsu straumes, kas viena otrā slāpē radušos optisko troksni.

“Bell Laboratories” zinātniekiem šādi izdevies pārraidīt datus ar ātrumu 400 gigabiti sekundē (Gbps) pa 12 800 kilometrus garu optisko kabeli, ka ir garāks posms nekā vairums maģistrālo kabeļu zem pasaules okeāniem. Ātrums arī 400 reizes pārsniedz viena Gbps ātrumu, kuru kompānija “Google Fiber” sola pieslēgt mājsaimniecībām pilotprojektā ASV. “Google Fiber” pieder “Google” interneta pakalpojumu un informācijas tehnoloģiju koncernam “Google”.

Kā portālam “BBC News” skaidroja optiskā interneta paātrināšanas projekta galvenais pētnieks Žiangs Ljū, šādi paņēmieni ir jāpēta un jāattīsta, jo pieprasījums pēc maģistrālās interneta kapacitātes (starpkontinentu, zemokāna un lielu valstu iekšienē) nemitīgi aug.

Pēc neoficiālas informācijas, trokšņus slāpējošas austiņas ražojis arī Latvijas elektronisko ierīču līgumražotājs “Hanzas elektronika”, gan komerciālam pielietojumam trokšņainos būvlaukumos, kur mašīnu operatoriem jādzird rāciju vai mobilo sakaru sarunas, kā arī kādai elitārai ārvalstu militārai specvienībai, lai slāpētu kaujas skaņas.

Kā raksta “Venture Beat”, šīs trokšņa slāpēšanas tehnoloģijas pārnešana uz gaismas plūsmu mijiedarbi šķiet tik pašsaprotama, ka jābrīnās, ka to neviens agrāk nav izmēģinājis.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+