×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
16. janvāris, 2014
Drukāt

Atklājam Eiropas kultūras galvaspilsētu!
 (1)

Ugunsskulpturas_4

No 17. līdz 19. janvārim ar daudzveidīgu notikumu programmu tiks atklāts Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. Būs apskatāmas vairākas īpaši izveidotas izstādes, norisināsies akcijas un pasākumi dažādās Rīgas vietās: Centrāltirgū, autoostā, 11. novembra krastmalā un citviet. Paralēli oficiālajai atklāšanas programmai īpašus notikumus piedāvās arī Rīgas kafejnīcas, mākslas galerijas, muzeji, nevalstiskās organizācijas. Plaša kultūras programma “Sigulda 2014” norisināsies arī Rīgas partnerpilsētā Siguldā.

Rīgā


17. janvārī


Latvijas Nacionālajā operā jauniestudējuma “Rienci. Triumfs un sakāve” pirmizrāde un “Rīga 2014” atklāšanas ceremonija. Jaunuzvedumā galvenās lomas atveidos starptautisks izcilu solistu ansamblis: Elizabete Strida, Urzula Hese fon den Štainena, kā arī labākais Rienci lomas izpildītājs pasaulē, vācu tenors Torstens Kerls. Izrādē piedalīsies LNO solisti, koris, orķestris, Rīgas Doma zēnu koris, Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēknes un zirgs Lurda. Režisore Kirstena Dēlholma, diriģents Modests Pitrens, scenogrāfes Maja Ziska un Mia Stensgārda. Tērpu mākslinieki “Mareunrols”.

Latvijas Dabas muzejā 10.00 – 17.00 ekspozīcija “Dzintars laiku lokos” iepazīstinās ar Baltijas dzintaru.

17.00 – 23.00 “Staro Rīga” speciālizlaidums pilsētvidē. Gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā Rīgā tiks izgaismoti ap 100 gaismas objektu, kas aplūkojami gan tuvumā, gan no attāluma, gan kā pilsētas ainavas sastāvdaļa.

Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra “Origo” aplūkojams pilsētvides dizaina objekts “Saules pulkstenis – Origo Universi” (17., 18., 19. 01.). Būs iespēja ne tikai nolasīt precīzu laiku, bet arī iepazīties ar 11 Latvijas pilīm un nozīmīgākajiem kultūras objektiem Eiropas pilsētās. Pulkstenī iestrādāts vairāk nekā 200 solārā LED stikla gaismas ķermeņu, kas pulksteni tumšajā diennakts laikā izgaismos ar uzkrāto dienas saules enerģiju. Papildus brīvdabas galerijā varēs apskatīt sporta fotogrāfa Zigismunda Zālmana fotoizstādi “Ceļā uz Olimpu”.

Latviešu strēlnieku laukumā 10.00 – 22.00 5D filma – “Look at Riga”. Pirmā Latvijā veidotā daudzdimensiju filma – dinamisks un aizraujošs lidojums virs Rīgas ar klātbūtnes sajūtu un specefektiem – lidojuma kustības imitācija, paātrinājums, vēja brāzmas, ūdens šļakatas, burbuļi un citi pārsteigumi, skatot Rīgu no putna lidojuma. Latviešu, krievu un angļu valodā.

Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” 11.00 – 22.00 Līgas Zīles un Sandras Garančas izstāde “Viss ir Tevī”. Projekta kodolu veido L. Zīles zīmētie tēli – sirsnības un dzīves gudrības piestrāvoti vecu cilvēku portreti, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā, darbu autorei uzturoties Menas salā. S. Garančas emocionāli piesātinātās fotogrāfijas veidotas kā refleksija par zīmējumu autori, stāstot stāstu par Līgu, paralēli tiek vēstīts par katru no portretos attēlotajiem vecajiem cilvēkiem.

“kim?” Laikmetīgās mākslas centrā, Spīķeros 12.00 – 18.00 “Underground” grupas izstāde. Tās dalībnieki ir: Ļudviks Buklis, Ģintars Didžapetris, Antans Gerliks, Helge Halvorsens, Nikolass Mantraga, Elena Narbutaite un Toms Požemis.

Latvijas Mākslinieku savienībā 11.00 – 23.00 skate par otrreizējās pārstrādes burvību “Materiāls runā pats”. Tās rīkotāji no “Rīgas darbnīcas” rādīs, ko pavisam tīkamu un lietderīgu var radīt arī no kaut kā šķietami nederīga. Ar šādu mērķi un ideju radušies skatē aplūkojamie nestandarta velo un interjera priekšmeti, kas sākuši otro dzīvi. Skate arī 18. un 19. 01.

Mākslas galerijā “Tifāna” 13.00 – 18.00 Ilzes Avotiņas izstāde “Kas mēs būtu viens bez otra?”. Šarmanta gaismas un tumsas performance ar glezniecisku, postmodernā manierē radīto gleznu virsmas materialitātes konceptuālo valdzinājumu. Parīze un Rīga. Satiekas dažādie aspekti, simboli un zīmes.

Kultūrbārā “Vietā” 21.00 – 22.30 grupa “Crow Mother”.

“Nabaklab” 19.00 – 23.00 jaunas dokumentālās filmas “Tērauds” pirmizrāde. Filma ir dokumentāls stāsts par kinoteātra “Rīga” afišu mākslinieku. Scenārija autores: Zane Kraujiņa, Elza Feldmane, Madara Kļavinska. Režisore – Elza Feldmane. Oriģinālmūzika – grupa “Amorālā psihoze”, kā arī Sniedze Prauliņa un Kaspars Putriņš. 17. 01. “Amorālās psihozes” priekšnesums.

“Staro Rīga” speciālizlaidums “Rīga 2014” 17.00 – 23.00.

18. janvārī


12.00 no Vērmanes dārza līdz jaunajai Nacionālās bibliotēkas ēkai viens no centrālajiem Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas notikumiem – akcija “Gaismas ceļš – grāmatu draugu ķēde”, 1. posms – Vērmanes dārzs; 2. posms – Merķeļa iela; 3. posms – Brīvības bulvāris; 4. posms – Kaļķu iela; 5. posms – Kaļķu iela/Kungu iela; 6. posms – 11. novembra krastmala; 7. posms – Akmens tilts; 8. posms – Akmens tilts pie Gaismas pils. No vecās Nacionālās bibliotēkas ēkas uz jauno bibliotēkas mājvietu “Gaismas pili” roku rokā tiks nodotas grāmatas. Līdz ar pirmās grāmatas ienākšanu jaunajā bibliotēkā, “Gaismas pils” ēka tiks atvērta, un interesenti varēs aplūkot pieejamās telpas. 13.00 – 17.00 “Gaismas pils” 1. stāvs atvērts apskatei. Katram no astoņiem posmiem būs noteiktas pulcēšanās vietas, kurā katrs dalībnieks saņems dalībnieka atšķirības zīmi un, sekojot koordinatoru norādēm, ieņems vietu Grāmatu draugu ķēdē. Pārreģistrācija grāmatu draugu ķēdei – akcijai “Gaismas ceļš” līdz 16. 01. plkst. 18.00.

Izstāžu zālē “Arsenāls” 12.00 – 17.00 izstāde “1914”. Pirmā pasaules kara ietekme kultūrā un laikmetīga kara interpretācija mūsdienu autoru sniegumā. Izstādē apkopotas vizuālās mākslas liecības par Pirmo pasaules karu kā atskaites punktu 20. gs. Eiropas vēsturiskajā, sociālajā un kultūras attīstībā.

“Kino Citadele” 10.30 – 18.00 ielūdz uz īpaši izveidotu filmu programmu par godu “Rīga 2014” atklāšanas pasākumiem. Tikai vienu dienu Grāmatu draugu ķēdes dalībniekiem, rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja bez maksas noskatīties pēdējo gadu laikā tapušās aktuālākās latviešu dokumentālās filmas par mūsu galvaspilsētu Rīgu. Ciemos gaidīti arī mazākie skatītāji, jo tiks rādītas arī dažādas pašmāju animācijas filmas. Visi Grāmatu draugu ķēdes dalībnieki un pārējie skatītāji aicināti apmeklēt kafejnīcu “CasaBlanca” 4. stāvā, kur varēs sasildīties, nobaudot gardu karsto dzērienu par īpašu cenu.

Ķīpsalas pludmalē pie Vanšu tilta 16.30 Pasaules ugunsskulptūru čempionāta fināls. Ugunsskulptūru veidošana Ķīpsalas pludmalē sāksies jau 16. janvārī, bet kulminācija gaidāma 18. janvāra vakarā. Piedalīsies komandas no 12 valstīm – ASV, Austrālijas, Francijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Somijas, Spānijas, Šveices un Zviedrijas. Pasaules ugunsskulptūru čempionāta finālā ar skaistu, muzikālu šovu tiks noskaidroti pasaules čempioni ugunsskulptūru veidošanā. Katra skulptūra tiks dedzināta – vērtēta desmit minūtes. Noslēgumā būs vērojama tēlnieka Kārļa Īles veidotā lielā uguns instalācija – teātris, ar publikas iesaistīšanu. Ugunīgu muzikālo noskaņu radīs ritma apvienība “Pulsa Efekts” kopā ar viesiem no “Fire Spirit”.

11. novembra krastmalā 18.00 Gaismas parāde. Nakts uzvedums ar majestātiskām gaismas figūrām. Mobils nakts uzvedums ar majestātiskām gaismas figūrām, kas izgaismo tumsu. Uzveduma galvenais objekts ir 7 metrus augsts un 8 metrus garš gaismas kuģis, kas visa uzveduma laikā iededzas visneiedomājamākajās krāsās.

Daugavas akvatorijā starp Dzelzceļa un Vanšu tiltu 19.00 muzikāls gaismas uzvedums. Stāsts par dabu, cilvēku un kultūru. Komponista Jāņa Lūsēna īpaši šim uzvedumam komponēto mūziku izkrāsos pirotehnisko uzvedumu meistara Kalvja Kalniņa un gaismu mākslinieka Normunda Bļasāna veidotās gaismas ainavas.

“Arēnā Rīga” 20.30 Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas koncerts “Rīga dimd!”. Ar Riharda Vāgnera, Pētera Čaikovska, Emīla Dārziņa, Marģera Zariņa, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Artura Maskata, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna neaizmirstamām mūzikas kompozīcijām Rīga šajā koncertā klausītājus uzrunās kā laikmetīga kultūras un mākslas pilsēta. Koncertu vadīs aktieri Baiba Broka un Gundars Āboliņš. Īpašo svētku sajūtu koncerta laikā radīs pasaulslavenie operas solisti Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Liene Kinča, Ilona Bagele, Maestro Raimonds Pauls, dziedātājs Intars Busulis, VAK “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā un diriģents Valdis Butāns.

Latviešu strēlnieku laukumā 10.00 – 22.00 5D filma – “Look at Riga”. Pirmā Latvijā veidotā daudzdimensiju filma – dinamisks un aizraujošs lidojums virs Rīgas ar klātbūtnes sajūtu un specefektiem – lidojuma kustības imitācija, paātrinājums, vēja brāzmas, ūdens šļakatas, burbuļi un citi pārsteigumi, skatot Rīgu no putna lidojuma. Latviešu, krievu un angļu valodā.

Kultūrbārā “Vieta” 19.00 – 21.00 par saviem piedzīvojumiem un personīgo robežu pārkāpšanu stāstīs Mārtiņš Zvīdriņš, kurš piedalījies skrējienā ap Fudži vulkānu un citādi sevi un citus izaicinājis neapstāties.

Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” 11.00 – 22.00 Līgas Zīles un Sandras Garančas izstāde “Viss ir Tevī”.

Kaņepes kultūras centrā latviešu pianistes Olgas Jegunovas klavierkoncerts ar klasiskās mūzikas pērlēm. Pēc J. Vītola Mūzikas akadēmijas un Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolas absolvēšanas O. Jegunova pārcēlās uz Londonu, kur pabeidza Karalisko mūzikas koledžu. Šis koncerts būs īpaša atgriešanās, koncertējot Latvijas klausītājiem.

Kaņepes kultūras centrā, kinoteātrī “Kino Bize” 20.00 – 21.00, svinot Eiropas kultūras gada atklāšanu, 18. 01. vakarā demonstrēs filmu “Meklējot mūziķa likteni” (“Searching for Sugar Man”).

Lāčplēša ielā 10, kafejnīcā/bārā “Miit” un Kr. Valdemāra 61, “Vieta” 21.00 – 22.30 “Comedy Latvia” divos Rīgas bāros. Pasākums notiks divās vietās vienlaikus, uzstājoties pieciem komiķiem vienā bārā, kas pēc pirmās daļas mainās ar vēl pieciem komiķiem, kas paralēli tajā pašā laikā uzstājās otrā bārā. Šādi tiek atrisināta iepriekš izskanējusī problēma “man patika, bet nebija pat kur apgrozīties”.

Kultūras bārā “Sapņi un kokteiļi” 18.00 – 20.30 sadarbībā ar “Kinopunktu Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanas pasākumu ietvaros veidos “Sapņu kinopunktu”, kur visiem interesentiem tiks piedāvāta aizraujoša latviešu animāciju filmu programma omulīgā atmosfērā. Būs iespēja redzēt gan V. Ļeščova, gan Signes Baumanes animācijas filmas, gan filmu “Rīga, es tevi mīlu!” (rež. P. Gummenikovs) – īsfilmas par mīlas un Rīgas tēmu.

Berga bazārā, “Cydonia Gastropub” 21.00 – 0.00 Matīsa Čudara un Rūdolfa Macata kvartets piedāvās džeza un improvizācijas mūzikas vakaru, aicinot uz koncertu jaunās paaudzes alternatīvās mūzikas piekritējus, džeza un improvizētās mūzikas cienītājus, kā arī katru, kas vēlas pavadīt vakaru profesionāli atskaņotas mūzikas pavadībā.

Rīgas muzejos Virtuālā iepazīšanās jeb ceļvedis “Katram sava Rīga”. 2014. gadā deviņi Rīgas memoriālie muzeji ir apvienojušies, lai kopīgi rīkotu akciju “Katram sava Rīga”, kuras laikā katra mēneša otrajā sestdienā notiks tematiski ceļojumi/akcijas pa Rīgu. Paredzēti vienpadsmit ceļojumi: 18. janvārī Andreja Upīša memoriālajā muzejā pasākuma “Virtuālā iepazīšanās jeb ceļvedis “Katram sava Rīga”” apmeklētājiem būs iespēja visas dienas garumā (datorprojekcijās un videomateriālos) jau “virtuāli” būt dažās no ceļojumu vietām un dzirdēt dažus stāstus un uzzināt par projekta norisi gada laikā. Apmeklētājiem būs iespēja arī piedalīties konkursā un iegūt darba lapas ar uzdevumiem, uz kuriem atbildes būs jādodas meklēt gan pilsētvidē, gan literārajos tekstos.

Esplanādē 10.00 – 22.00 visas dienas garumā norisināsies akcija “Pirms es miršu…”. Akcijas rīkotāji vēlas dot impulsu rīdziniekiem un tās viesiem – apstāties un padomāt par to, kas viņiem dzīvē ir nozīmīgs, un paust to publiskajā telpā, pabeidzot teikumu “Pirms es miršu, es vēlos…”.

Latvijas Dabas muzejā 17.00 – 19.00 Latviešu tradicionālo masku izstāde demonstrē mūsu senču dzīvesziņu un to veidu, kādā satiekamies ar citādo – mītisko un viedo tēlu pasauli. Izstādē ir eksponēti 38 tēli no dažādām masku grupām, kas “iet viesos” no Miķeļiem līdz Meteņiem. Maskas darinātas, pamatojoties uz teicēju liecībām un pētnieku aprakstiem. Izstāde papildināta ar priekšmetiem no muzeja zooloģijas krājuma.

Rīgas Centrāltirgus, 3k–6, kultūras telpa un ēdinātava “371” (starp Piena un Gastronomijas paviljonu) 20.00 – 0.00 lasīšanas izrāde “Tu esi tagad” veidota pēc Tāļa Vaidara īsstāsta “Skaties – tā esi Tu”. Grupas “Reinis un Veinis” performance. No plkst. 21.00 – vakars ar retromūziku no padomju laika platēm.

Jāņa sētā, Vecrīgā, 17.00 – 21.00 brīvdabas kino seansos “Rīgas kino visai ģimenei” projekta “Rīgas kino” ietvaros tiks demonstrētas animācijas filmas bērniem, kā arī unikāla kinožurnālu kolekcija, kas ataino Rīgas un tās mikrorajonu ikdienas norises no 1945. gada līdz 80. gadu beigām. Programma tiks demonstrēta ar atkārtojumiem: 17.00 un 18.00 Latvijas animācijas filmu programma bērniem, 19.00 un 20.00 Latvijas kinožurnālu programma.

“kim?” Laikmetīgās mākslas centrā, Spīķeros 12.00 – 18.00 Armands Zelčs, personālizstāde “Trails of Fading Landscapes”. Izstādes sākums ir secinājums par to, ka daudz vairāk radošuma tiek izmantots, lai reklamētu produktus salīdzinājumā ar to reālajām ražošanas izmaksām. Piemēram, galaktikas un Visums, ir populāri apzīmētāji lietām, par kurām neviens neko “nesajēdz”. Turklāt runa nav tikai par kosmosu, bet arī par produkciju, kas nes tā vārdu.

“RIXC” mediatēkā, Spīķeros, 16.00 publiskā lekcijā matemātiķe un māksliniece Daina Taimiņa iepazīstinās ar savām tamborētajām hiperboliskajām plaknēm un kopā ar “RIXC” māksliniekiem aicinās Latvijas iedzīvotājus iesaistīties sociālā tīkla tamborēšanas akcijā.

Latvijas Mākslinieku savienības muzejā 12.00 – 18.00 izstāde “Rudens. Nākotne sākas šodien”, kā arī notiks radošās darbnīcas mākslinieku pavadībā.

Mākslas galerijā “Tifāna” 13.00 – 18.00 Ilzes Avotiņas izstāde “Kas mēs būtu viens bez otra?”.

“kim?” Laikmetīgās mākslas centrā, Spīķeros 12.00 – 18.00 “Underground” grupas izstāde. Tās dalībnieki ir: Ļudviks Buklis, Ģintars Didžapetris, Antans Gerliks, Helge Halvorsens, Nikolass Mantraga, Elena Narbutaite un Toms Požemis.

Svētā Pētera baznīcā 17.00 LU pūtēju orķestra kameransambļa koncerts “Ziemas noskaņas”. Skanēs Mocarta, Haidna, Bēthovena un Guvī skaņdarbi. Solisti – Kristians Kalva (trompete), Anastasija Hotuļova (oboja). Diriģenti – Viesturs Galenieks un Jānis Puriņš. Biļetes Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē – 2 eiro; skolēniem, studentiem un pensionāriem 1 eiro.

Svētā Pētera baznīcā 20.00 Latvijas un Zviedrijas akadēmiskās mūzikas dueta “Winbo” koncerts, godinot Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas atklāšanu. Skanēs gan tradicionālā akadēmiskā mūzika, gan laikmetīgas improvizācijas papildinājumā ar videoprojekcijām.

Mākslas galerijā “Putti” Starptautiska laikmetīgo rotu izstāde “Sapnis kā rīts”. Kafejnīcā/dizaina veikalā “Mākonis” 17.00 – 23.00 dizaina filmu vakari “Mākonī”. Dizains kā Rīgas kultūras sastāvdaļa. Kafejnīcas “Mākonis” otrajā stāvā tiks demonstrētas filmas par Rīgā radīto dizainu šodien, kā arī senāki materiāli par dizaina vēsturi un pirmsākumiem Rīgā. Arī 19. 01.

Rakstniecības un mūzikas muzejā 12.00 – 14.00 mākslinieces Aijas Zariņas jubilejas izstādes “Sprīdītis” ietvaros radošs pasākums “Lielais Kristaps. Teiku zīmēšana ar Aiju Zariņu”.

“Nabaklab” 19.00 – 23.00 jaunas dokumentālās filmas “Tērauds” pirmizrāde. Filma ir dokumentāls stāsts par kinoteātra “Rīga” afišu mākslinieku. Scenārija autores: Zane Kraujiņa, Elza Feldmane, Madara Kļavinska. Režisore – Elza Feldmane. Oriģinālmūzika – grupa “Amorālā psihoze”, kā arī Sniedze Prauliņa un Kaspars Putriņš. Grupas “Apziņas parazīti” koncertprogramma “Par Tevi un tagadni”.

“Staro Rīga” speciālizlaidums “Rīga 2014” 17.00 – 23.00. Gaismas festivāla laikā Rīgā tiek izgaismoti ap 100 gaismas objektu, kas aplūkojami gan tuvumā, gan no attāluma, gan kā pilsētas ainavas sastāvdaļa. Ēku fasādes, tilti, pieminekļi un parki kļūst par gaismas- un videotehnoloģiju izstādes objektiem un gaismas instalāciju ekspozīcijām. Objektus papildina muzikālas un teatrālas norises. Festivāls ar īpaši krāšņu programmu iekļauts 2014. gada programmā, un tas notiks jau septīto reizi.

Rīgas Centrāltirgū – tirgus teritorijā, paviljonos, Spīķeros un Rīgas Starptautiskajā autoostā 10.00 – 17.30 “Rīga 2014” programmas nogaršošana. Visos Rīgas Centrāltirgus paviljonos un Rīgas autoostā varēs izbaudīt katras Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas atmosfēru, kā arī tirgus tradicionālo piedāvājumu. Tematiskās līnijas “Ceļu karte” noskaņas varēs baudīt Gaļas un Sakņu paviljonā, kur mājos “Izdzīvošanas komplekts”, Piena paviljons izzinās vēsturi ar tematiskās līnijas “Brīvības iela” dalībniekiem, Zivju paviljonā tiks ieskicēta “Dzintara ādere”, bet tematiskajai līnijai “Okeāna alkas” atvēlēta Rīgas Starptautiskā autoosta.

19. janvārī


Latvijas Nacionālajā operā 19.00 R. Vāgnera opuss tēlos “Rienci. Triumfs un sakāve”.

Latviešu strēlnieku laukumā 10.00 – 22.00 5D filma – “Look at Riga”. Pirmā Latvijā veidotā daudzdimensiju filma – dinamisks un aizraujošs lidojums virs Rīgas ar klātbūtnes sajūtu un specefektiem – lidojuma kustības imitācija, paātrinājums, vēja brāzmas, ūdens šļakatas, burbuļi un citi pārsteigumi, skatot Rīgu no putna lidojuma. Latviešu, krievu un angļu valodā.

Esplanādē, Vērmanes dārzā, Kronvalda parkā, Bastejkalnā, Operas skvērā 18.00 – 21.00 radošā spēle “Dabas draugi atklāj Rīgu!” pilsētas parkos. 50 izzinoši, aktīvi un radoši uzdevumi, kas jautrā un rosīgā vidē dalībniekiem atklāj, kā ir radusies Rīga. Spēlē var piedalīties ģimenes un dabas draugu komandas divu līdz piecu cilvēku sastāvā. Pie ugunskuriem parkos meklē informāciju par spēles gaitu.

Mākslas galerijā “Putti” Starptautiska laikmetīgo rotu izstāde “Sapnis kā rīts”.

Mākslas galerijā “Tifāna” 13.00 – 18.00 Ilzes Avotiņas izstāde “Kas mēs būtu viens bez otra?”.

“Staro Rīga” speciālizlaidums “Rīga 2014” 17.00 – 23.00

Siguldā


17. – 19. janvārī


Livonijas ordeņa Siguldas pilī līdz 20.00 Francijas radošās kompānijas “Picto Facto” lielformāta instalācijas “Billevesees”. Lielformāta gaismas un krāsu pilsētvides instalācijas veido neordināras un fantastiskas formas, kas atdzīvina pilsētvidi un aicina apmeklētājus pulcēties ap tām, dalīties sarunās un smieklos brīvā atmosfērā. “Billevesees” rosina cilvēkus uztvert pasauli vieglāk, būt radošam un saskatīt neparasto ikdienišķajā. Šī ceļojošā izstāde ar lieliskiem panākumiem ir tikusi izrādīta vairāk nekā simt dažādās Eiropas pilsētās, un tikai Siguldā to pirmoreiz varēs redzēt arī Latvijā. Ieejas maksa pieaugušajiem – 1,42 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,71 EUR, ģimenēm (2 pieaugušie + 2 un vairāk bērni līdz 15 g. v.) – 3,56 EUR. Ar Siguldas novadā deklarēto iedzīvotāju ID kartēm, ieeja bez maksas.

Maršrutā no Siguldas dzelzceļa stacijas pa Pils ielu un Raiņa ielu gaismas pastaiga “Ieziemots Siguldā”. Siguldas novada pašvaldība un māksliniece Agnese Melbārde kopā ar radošo komandu – iedzīvotājiem un viesiem ar prieku piedāvā doties ziemas pastaigā un apskatīt astoņus īpaši veidotus vides gaismas objektus. Tās ir astoņas ar krāsām, gaismām, trokšņiem un skaņām piepildītas sajūtu siltumnīcas – platformas, kurās sintezēti un elektronizēti vairāki dabas motīvi, kā arī atsevišķas vielas un procesi. Tās ir kā nelielas, sintētiskas gaismas skulptūras. Iedomu un asociāciju spēles.

Siguldas pagasta kultūras namā fotoizstāde Arno Marnics “Koki pilsētā” un Ilvars Veģis “Lampas”.

Mākslu skolā “Baltais flīģelis” 11.00 – 19.00 Inetas Vecenānes tekstila darbu izstāde “Vilnas un dzintara pavedienā”.

Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” 11.00 – 22.00 Līgas Zīles un Sandras Garančas izstāde “Viss ir Tevī”.

Mākslas un kultūras telpā “Siguldas tornis” skatāma Ķīpsalas keramiķu izstāde “Kāpšana tornī”.

18. janvārī


19.00 Siguldas novada kultūras centra kino zālē “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestra” CD “Kālabad” prezentācijas koncerts. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

19. janvārī


Svētku ekspresis maršrutā Rīga–Sigulda–Rīga. Ar īpašo svētku vilcienu 15.04 no Rīgas dzelzceļa stacijas būs iespēja doties uz Siguldu, piedalīties atklāšanas pasākumos un dienas izskaņā 19.08 doties mājup. Vilcienā par svētku sajūtu rūpēsies trīs mūziķi no Siguldas – Kaspars Gulbis, Edijs Everss un Elmārs Rudzītis.

Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā 15.00 – 21.00 Mākslas instalācijas un performances.

Siguldas dzelzceļa stacijā 16.00 taustiņinstrumentālists Kaspars Tobis sintēzē ar Arta Dzērves videoattēlu elektroniskās mūzikas programmā “Koncerts septiņiem sintezatoriem”.

Siguldas novada kultūras centrā 12.00 – 19.30 “Dzelzs vilka darbistaba”. Omulīgā gaisotnē bērni un pieaugušie varēs uz papīra un tekstila materiāliem gleznot un pēcāk ņemt līdzi savu mītisko vilku vai citu zvēru, kas nācis no “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestra” CD “Kālabad” ilustrāciju galerijas. Turpat būs iespēja sastapt “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestra” mūziķus, iegādāties jauno CD. Ieeja – bez maksas.

Livonijas ordeņa Siguldas pilī 17.00, 18.00 un 19.00 kultūras un mākslas elektrostacijas “Ziņojums Visumam” atklāšana. Mēs visi atrodamies uz Zemes nonākušo enerģiju spēka virpulī. Ļaujoties tām, cilvēks meklē, atrod, sajūt un sāk radīt savas pasaules īpašās zīmes – dejotprieku un gaismas pili, uzvaras un lidojumus, sprīdīšus un lāčplēšus, krāsu pļavas un skaņu mežus. Ieejas maksa pieaugušajiem – 1,42 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 0,71 EUR; ģimenēm – 3,56 EUR. Ar Siguldas novadā deklarēto ID kartēm ieeja bez maksas.

Pie Siguldas Jaunās pils 17.30 un 19.30 Elmāra smilšu galerijā divcēlienu 3D smilšu gleznu izrāde “Pasaules radīšana”. Ieeja par ziedojumiem.

Siguldas novada Tūrisma informācijas centrā 15.00 īpaša dāvana svētku viesiem būs grāmatas Gunārs Dukšte “Lidojumā! Pieskārieni Latvijai” atvēršana.

Siguldas novada kultūras centra kino zālē 19.30 “Dzelzs vilka jauno Jāņu orķestra” CD “Kālabad” prezentācijas koncerts. Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Varbūt noder


Latvijas Televīzija piedāvās iespēju vērot tiešraides un reportāžas no pasākumiem Centrāltirgū, Grāmatu draugu ķēdes norisi un paviesoties “Gaismas pilī” jau no 11.30, gaismas akcijai sekos Latvijas Radio.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Baisa fotogrāfija!

Draugiem Facebook Twitter Google+