Latvijā
Novados

Atklājas jauni fakti nakts vidū Talsos atrastā puisēna lietā 16

Foto pixabay.com

Kārtējais gadījums, kas liecina par vecāku bezatbildību. Talsos nakts vidū uz ielas pamana pārbijušos divus gadus vecu puisēnu, kurš bijis bez drēbēm, tikai autiņbiksītēs. Kā tik mazs bērns viens varēja atrasties uz ielas bez pieaugušo uzraudzības?

28. augustā trijos naktī Valsts policijā saņemta informācija, ka Talsos, Voldemāra Ruģēna ielā kāds vīrietis pamanījis histērijā raudam, vienās autiņbiksītēs ģērbtu mazu bēnu. Vīrietis paņēmis mazuli pie sevis automašīna sasildīties, bet saprotot, ka neviena pieaugušā tuvākajā apkārtnē nav, zvanījis policijai.

Tā kā nebija zināmi ne bērna personas dati, ne adrese puisēns nogādāts Talsu krīzes centrā. Sociālā darbiniece “LNT Ziņām” atklāj, ka nepilnus trīs gadus vecā puisēna veselības stāvoklis ir stabils un nekas neliecina par vardarbības pazīmēm.

Irita Klienberga, Talsu sociālā darbiniece:”Romu tautības bērniņš bija atrasts uz ielas naktī, viņš bija kails, vienās autiņbiksītēs. Bērns bija patiesībā omulīgs un nekādas vardarbības pazīmes bērnam nebija, bērns tika nolikt gulēt un viss. No rīta kad es jau nācu uz darbu tad mamma ar tēti jau bija priekšā un vēlējās runāt. Šobrīd bērniņš ar bāriņtiesas priekšsēdētāja atļauju ir atgriezts atpakaļ ģimenē.”

Vēlāk atklājies, ka puika bija atstāts pieskatīšanai 15 gadus vecajam mātes brālim, kurš policijas ierašanās brīdī bija 0,14 promiļu reibumā.

Juris Visockis, Talsu policijas priekšnieks: “Bērna vecāki bija atstājuši radiniekam, jaunietis bija 15 gadus vecs, situācija tāda, ka pulksten vienos naktī viņš aizgājis gulēt. Ap pulksten četriem viņš pamodies un konstatēja, ka bēra nav. Vecāki tajā brīdī nebija Talsos.”

Radinieks policijai pastāstījis, ka puisēnam patīk spēlēties ar atslēgām un tāpēc arī viņš paša spēkiem izkļuvis no dzīvokļa. Šī neesot pirmā reize, kad mazais puika atstāts radiniekam. Iepriekš gan nekas līdzīgs neesot gadījies.


Vairāk pievienotajā video:

LA.lv