Latvijā
Novados

Atklājas, kādos apstākļos trīsgadnieks Ropažos viens pats aizgāja no dārziņa 16

Ropažos pagājušajā nedēļā, neviena nepamanīts, no bērnudārza aizgāja trīs gadus vecs bērns, kuru pamanīja vietējā veikala pārdevējas un par to paziņoja vecākiem.

Bērnudārzs ”Annele” atrodas Ropažu centrā, aptuveni 300 m no veikala, uz kuru mazais zēns aizgāja. Viss noticis tumsā, pārdevējas, kuras kameras priekšā runāt nevēlas, saka, ka zēns pie viņām ienācis ap pussešiem, vēsta TV3 raidījums “Bez Tabu”. Vecāki pieļauj, ka viņu aizmirsa ārā.

“Bez Tabu” ierodas Ropažos, lai klātienē uzklausītu mācību iestādes direktores Vēsmas Eglītes skaidrojumu, kā bērns viens pats varēja izkļūt no iestādes.

Viņa atsaucoties uz audzinātājas paskaidrojumu, pastāsta, ka bērnu grupiņa bijusi ārā, bet kādam bērnam vajadzējis uz tualeti, tāpēc visi audzēkņi uzvesti otrā stāva telpās.

”Audzinātājā ar bērnu aizgāja uz tualeti, pārējie palika ģērbties. Tajā brīdī sāka nākt vecāki pēc bērniem. Bija juceklis. Tā arī neviens nepamanīja bērna pazušanu,” stāsta vadītāja.

Durvīm bērnudārzā jābūt atveramām noteiktā laika posmā. Bez Tabu pārliecinās, atverot vienas no durvīm, kuras nav aizslēgtas.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja Inita Juhņeviča šobrīd ir iepazinusies ar vecāku iesniegumu, telefoniski uzklausījusi direktores skaidrojumu. Sākotnējais atzinums ir, ka pārkāpumi drošības jomā bērnudārzā ir, vēsta raidījums.

LA.lv