Latvijā
Sabiedrība

Atklājas Latvijas iedzīvotāju apņemšanās jaunajā gadā. Pēc kā ilgojas sievietes? 0

Foto – Shutterstock.com

Lielākajai daļai jeb 81% iedzīvotāju ir kāda apņemšanās, ko vēlētos uzsākt 2018.gadā, liecina Swedbank aptauja.

Visbiežāk iedzīvotāji ir apņēmušies uzlabot savu fizisko formu un veltīt vairāk laika sportiskām aktivitātēm (38%), izremontēt mājokli (32%), doties sen kārotā ceļojumā (29%) un ēst veselīgāk (29%), kā arī apgūt jaunas prasmes (25%). Tikmēr 19% iedzīvotāju nolēmuši neko neapņemties, lai pēcāk nekas sev nav jāpārmet.

Zīmīgi, ka piektdaļa (22%) no nākamā gada apņēmušies sākt plānot savu budžetu, savukārt 18% – sākt veidot uzkrājumus nākotnei, norāda aptaujas veicēji. Apņemšanās, kas saistītas ar rūpīgāku tēriņu plānošanu un uzkrājumu veidošanu, vairāk raksturīgas dāmām. Tā 26% sieviešu pretstatā 18% vīriešu nākamgad apņemas sākt plānot savu budžetu, 21% – veidot uzkrājumus nākotnei (tāds pat plāns ir 14% vīriešu), bet vēl 17% – nokārtot uzņemtās finanšu saistības (līdzīgs mērķis ir 10% vīriešu). Vienlaikus sievietes arī biežāk (35%) nekā̄ vīrieši (29%) ilgojas pēc uzlabojumiem mājoklī.

Savukārt vīrieši pretstatā sievietēm nākamā gada laikā iecerējuši iegadāties jaunu auto (15% pretstatā 10% sieviešu), kā arī viņiem divkārt aktuālāka ir cīņa ar kaitīgajiem ieradumiem (16% kungu pretstatā 8% sieviešu). 

Jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem apņemamas apgūt jaunas zināšanas (41%), uzlabot savu veselību, aktīvāk sportojot (61%) un veselīgāk ēdot (42%), kā arī biežāk būt kopā ar saviem vecākiem (32% pretstatā 13% vidēji).

Aptaujas dati vairāku gadu garumā rāda cilvēku vēlmi dzīvot veselīgāk, kur pamatā ir pašu gribasspēks un, tā teikt, darīšanas vaina, pauž pētījuma autori.

LA.lv