Kultūra
Mūzika

Atklājot ērģeļu burvju spējas 16


Rīt plkst. 18 Iveta Apkalna, Renārs Kaupers un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi aicinās uz festivāla atklāšanas koncertu “Viens prāts ar otru”.
Rīt plkst. 18 Iveta Apkalna, Renārs Kaupers un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi aicinās uz festivāla atklāšanas koncertu “Viens prāts ar otru”.
Publicitātes foto

No 25. līdz 29. oktobrim Latgales vēstniecībā “Gors” notiks Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kura mākslinieciskā vadītāja ir Rēzeknes Goda pilsone, pasaulē pazīstamā mūziķe, Hamburgas Elbas filharmonijas Goda ērģelniece Iveta Apkalna. Šogad tajā izskanēs trīs unikālas programmas, kuras veido Iveta Apkalna, mūziķis Renārs Kaupers un ungāru ērģeļu improvizators Lāslo Fassangs.

Rīt plkst. 18 Iveta Apkalna, Renārs Kaupers un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņi aicinās uz festivāla atklāšanas koncertu “Viens prāts ar otru”. Tapis muzikāls uzvedums ar Renāra Kaupera dziesmām, kuras jaunos aranžējumos izpildīs pats autors, J. Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas bērni un jaunieši, instrumentālā grupa Eināra Lipska vadībā. Muzikālā uzveduma intriga – vai ērģeles var atskaņot arī Renāra Kaupera dziesmas? Ceturtdien, 26. oktobrī, plkst. 18, iedvesmojoties no digitālo ērģeļu būtības un turpinot sadarboties ar zinātnisko teātri “Laboratorium.LV”, jaunie klausītāji varēs mēģināt atklāt skaņas noslēpumus – kā tā rodas un kādas ir metodes skaņas radīšanai.

Savukārt piektdien, 27. oktobrī, plkst. 19 “Gora” Lielajā zālē iespējams būt klāt notikumā, par ko Eiropā šobrīd sapņo daudzi, – izcilās ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncertā, kura programma tapusi, domājot par un ap Johanu Sebastiānu Bahu. Svētdien, 29. oktobrī, plkst. 17 “Goru” pieskandinās daudzpusīgā ungāru ērģelnieka Lāslo Fassanga “Melnbaltās variācijas” uz 1934. gadā izgudrotajām “Hammond” ērģelēm, kas apvieno ērģeļu un klavieru iespējas. Skanēs improvizācijas un skaņu celiņi dažādu valstu un gadu desmitu melnbaltajām kinofilmām.

LA.lv