×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Atklājot izstādi “Iesakņotāji – nākotne”, spriedīs par pilsētvides uzlabošanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” ietvaros projekts “Iesakņotāji” 14. augustā plkst. 17 aicina uz izstādes “Iesakņotāji – nākotne” atklāšanu, kā arī sarunu “Vide un pilsēta katram” kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014”, vēsta rīkotāji.

Kopš 2013. gada biedrība “Kultūras komunikācijas platforma” projektā “Iesakņotāji” aktualizējusi novecošanas jautājumu, jauniešu un senioru spēju sadzīvot jeb paaudžu komunikāciju, kā arī dabas un dārza nozīmi jebkura vecuma cilvēku dzīvē. “Iesakņotāji” ir Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” projekts tematiskajā līnijā “Izdzīvošanas komplekts”. Tajā ar dārzkopības un dizaina palīdzību nodarbībās jau divus gadus tika savesti kopā seniori no sociālās aprūpes centra “Ezerkrasti” un bērni no Rīgas 6.vidusskolas.

Šajā vasarā “Iesakņotāji” veido 3 izstāžu ciklu jeb zināšanu krājumu kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014″. Izstāde jeb krājums “Iesakņotāji – nākotne” ir noslēdzošais krājuma posms. Visus krājumus “Iesakņotāji – pagātne”, “Iesakņotāji – tagadne” un “Iesakņotāji – nākotne” varēs aplūkot līdz 10. septembrim.

14. augustā izstādes ietvaros notiks saruna “Vide un pilsēta katram”, kurā piedalīsies sociālā dizainere un projekta “Iesakņotāji” autore Jekaterina Stakle, kā arī arhitekts un pasniedzējs Mantens Devrīnds. Saruna būs veltīta pasaules un pašmāju inovatīvajiem mākslas, dizaina un tehnoloģiju piemērus, veidojot gan pilsētas vidi, gan privāto vidi dažādu cilvēku vajadzībām. Arī pašā izstādē būs iespējams uzzināt par ieteikumiem labas vides veidošanai sev, saviem tuvajiem un savai pilsētai.

“Iesakņotāji” ir paaudžu komunikācijas un tolerances attīstošs projekts, kura pamatā ir sociālā aprūpes centra iemītnieku un sākumskolas skolēnu sadarbība radošās dārzkopības/dizaina darnīcās, kur ir iespēja kopā mācīties, radīt un draudzēties.

Viens no svarīgākajiem projekta merķiem ir aktualizēt jautājumu par aktīvām un cieņpilnām vecumdienām, t.sk. arī aprūpes centros. Lai uzlabotu arūpes centra iemītnieku ikdienu, projekta ietvaros pansionātā paredzēts izveidot dārza zonu, kur tā iemītniekiem aktīvi un radoši darboties.

Projekta dzinējspēki ir Jekaterina Stakle un Anna Žabicka, biedrība “Kultūras komunikācijas platforma”. Projekts ir LMA Dizaina nodaļas un RSU Sociālās antropoloģijas studiju programmas sadarbības rezultāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+