×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. augusts, 2013
Drukāt

Atklājot jauno sezonu, Daugavpils teātris rīkos Teātra festivālu “Telpa – Daugavpils”

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Daugavpils teātris šosezon ar skatītājiem tiksies septembra vidū, kad Daugavpils cietoksnī norisināsies teātra festivāls un darbnīca “Telpa – Daugavpils”.

Teātra festivāli Latvijas kultūras vidē vairs nav sveši, jo kā zināms septembra sākumā Rīgā norisināsies Statptautiskais Jaunā teātra festivāls Homo Novus, savukārt Daugavpilī tik liela mēroga festivāls notiks pirmo reizi. Tā laikā pilsētā pulcēsies dažādi mākslinieki – dramaturgi, režisori, scenogrāfi, aktieri, notiks dažādas diskusijas, lekcijas ar profesionāļu piedalīšanos. Bet lielākā uzmanība tiks pievērsta mākslinieku spējai atdzīvināt Daugavpils cietokšņa telpas un, iedvesmojoties no pilsētas vides, radīt jaunas izrādes. Tādā veidā festivāls “Telpa – Daugavpils” kļūs ne vien kā skola un izaugsmes vieta māksliniekiem, bet arī kā visas pilsētas mākslas pasākums. Festivāls notiks ar Daugavpils pilsētas domes atbalstu. Savukārt kā pirmā izrāde, kas “iekustinās” teātra skatuvi, būs V.A. Mocarta opera “Teātra direktors”, kā arī skatītājus sagaidīs citas iepriekšējās sezonas favorītizrādes. Kopumā pagājušajā sezonā Daugavpils teātris uzveda 12 pirmizrādes, un kā atzina teātra direktors O. Šapošņikovs, tad šī sezona, būtiski neatšķirsies, ņemot vērā pirmiestudējumu skaitu, proti, jau līdz gada beigām ir paredzēti 6 jauniestudējumi.

Šosezon Daugavpils teātra Lielajā zālē savu režijas debiju piedzīvos horeogrāfe I. Saveļjeva ar dejas izrādi “Kazanova”. Horeogrāfe jau divus gadus pēc kārtas ir izpelnījusies nominantes godu Spēlmaņu nakts gada balvā, un arī ar šo autorizrādi parādīs savas spējas gan kā horeogrāfe, gan kā režisore. Uzvedumā iesaistīsies Daugavpils teātra modernā baleta trupa, kā arī dramatiskā teātra aktieri.

Daugavpils teātris skatītājiem piedāvās arī kopprojektu ar Latvijas Kultūras akadēmijas absolventiem, kad būs skatāms akadēmijas pasniedzēja un režisora M. Gruzdova iestudējums. Latvijas Kultūras akadēmijas absolventiem būs iespēja sevi pierādīt teātrī, kurš ir ārpus Rīgas, iepazīstot Daugavpils teātra radošo vidi un no otras puses. Savukārt Daugavpils teātra aktieri varēs sadarboties ar jaunu režisoru un pedagogu un LKA absolventiem.

Savukārt krievu valodā tiks iestudēta A. Čehova luga “Kaija”(rež. O. Šapošņikovs). Ja A. Čehova luga “Kaija” lielākai daļai ir zināms darbs, tad poļu autora V. Tomčika “Nirnberga” ir salīdzinoši mazpazīstamāka. Autors darbā no neparasta rakursa raugās uz vēsturikajiem līkločiem un to skartajiem cilvēkiem, lielāko uzsvaru liekot uz cilvēku likteņiem. Polijā šī luga ir orģināldramaturģijas topā, un ir iestudēta arī citās valstīs. Daugavpils teātrī šo kamerizrādi latviešu valodā iestudēs H. Petrockis. Iestudējums taps ar Polijas vēstniecības atbalstu.

Šosezon teātrī netiks aizmirsts arī par mazajiem skatītājiem, un Daugavpils teātra aktiera M. Korsieša režijā būs skatāma izrāde “Trīs sivēntiņi”, kurā teātra aktieri būs apvienojušies, lai ne vien spēlētu uz skatuves, bet arī lai paši veidotu kostīmus un izrādes scenogrāfiju. Tradīcija Daugavpils teātrī būs arī Ziemassvētku izrāde visai ģimenei, kuru šosezon iestudēs režisors V. Jansons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+