Mobilā versija
+7.0°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
7. septembris, 2015
Drukāt

Atklājot LU Dabaszinātņu akadēmisko centru, Vējonis vēl nestrādāt pavirši

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki apskata jaunatklātā Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra telpas.

Atklājot Latvijas Dabaszinātņu centru, Valsts prezidents Raimonds Vējonis novēlējis nestrādāt pavirši, novēroja aģentūra BNS.

“Gribētu novēlēt nehaltūrēt gan studentiem, kuriem, skatoties pa logu uz vecrīgu, domas var nesties citur, gan pasniedzējiem, kuriem vēlu radīt studentos interesi, lai mums būtu spēcīga un zinoša valsts,” teica Vējonis.

Prezidents pauda pārliecību, ka Dabaszinātņu centra laboratorijās būs iespēja radīt ko jaunu un ka šādās vietās rodas cilvēki, kuri rada paliekošas vērtības.

Klātesošos uzrunāja arī izglītības ministre Mārīte Seile, kura sacīja, ka jaunais centrs ir arhitektūras pērle, kas atspoguļo mūsu vērtības – izglītību, zinātni, inovācijas.

Viņa pauda cerību, ka, pārvācoties uz jaunajām mājām, studenti un pasniedzēji ir paņēmuši sev līdzi to, kas nepieciešams Eiropejiskai un pasaules līmeņa izglītībai.

Seile novēlēja uz sadarbību vērstu mācību procesu un lai šī sinerģija būtu labs piemērs sadarbībai valstī kopumā.

LU Dabaszinātņu centru būvēja pilnsabiedrība “LNK Industries Group”, ko LU izraudzīja iepirkuma procedūrā 2013.gadā. Līguma summa ir 21,18 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Ēkas ideju izstrādāja un autoruzraudzību veica arhitektu birojs “Sestais Stils”.

Pirmos studentus LU Dabaszinātņu akadēmiskais centrs uzņems 8.septembrī.

Pievienot komentāru

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+