Kultūra
Literatūra

Atklās Aleksandram Čakam veltītu konferenci 16

Publicitātes foto

Ceturtdien, 27. oktobrī. plkst. 14 Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” notiks Aleksandra Čaka 115. dzimšanas dienai veltītā konference par dzejnieka personību un daiļradi, LA.lv uziznāja Rīgas domē.

Konferenci atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, uzrunas tajā teiks Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite un Aleksandra Čaka biedrības priekšsēdētājs Edvīns Raups.

Valdis Rūmnieks stāstīs par nezināmiem A. Čaka dzejoļu krājumiem, Nataļja Jevsejeva iepazīstinās ar Aleksandras Beļcovas veidotajiem rakstnieku un dzejnieku portretiem, Anitas Uzulnieces referāta tēma būs “Čaks iet uz kino”, bet Ilona Miezīte apskatīs Rakstniecības un mūzikas muzejā pieejamo Aleksandra Čaka krājumu. Andra Sproģa referāts saucas “Meistara balss zeļļu spogulī. Un otrādi”. Antra Medne stāstīs par grāmatu apgāda “Zelta Ābele” un A. Čaka saskares punktiem, bet Silvija Radzobe analizēs septiņas A. Čaka poēmas par greizsirdību.

LA.lv