Mobilā versija
+2.6°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
26. oktobris, 2016
Drukāt

Atklās Aleksandram Čakam veltītu konferenci

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 27. oktobrī. plkst. 14 Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” notiks Aleksandra Čaka 115. dzimšanas dienai veltītā konference par dzejnieka personību un daiļradi, LA.lv uziznāja Rīgas domē.

Konferenci atklās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, uzrunas tajā teiks Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite un Aleksandra Čaka biedrības priekšsēdētājs Edvīns Raups.

Valdis Rūmnieks stāstīs par nezināmiem A. Čaka dzejoļu krājumiem, Nataļja Jevsejeva iepazīstinās ar Aleksandras Beļcovas veidotajiem rakstnieku un dzejnieku portretiem, Anitas Uzulnieces referāta tēma būs “Čaks iet uz kino”, bet Ilona Miezīte apskatīs Rakstniecības un mūzikas muzejā pieejamo Aleksandra Čaka krājumu. Andra Sproģa referāts saucas “Meistara balss zeļļu spogulī. Un otrādi”. Antra Medne stāstīs par grāmatu apgāda “Zelta Ābele” un A. Čaka saskares punktiem, bet Silvija Radzobe analizēs septiņas A. Čaka poēmas par greizsirdību.

Pievienot komentāru

Mēnešreizes mākslā – pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai? (1)Ziņa par Ingrīdas Pičukānes izstādi "Sarkanā istaba", kurā viņa ataino ar mēnešreizēm saistīto personīgo pieredzi, zibenīgi uzkarsēja tīmekļa temperatūru līdz vairākiem simtiem komentāru. Gandrīz visi no tiem bija naidīgi, izsmējīgi un rupji. Vai menstruācija mākslā ir pārāk smags kumoss Latvijas sabiedrībai?
Draugiem Facebook Twitter Google+