Kultūra
Māksla

Atklās ar papildinātās realitātes mobilo aplikāciju SAN veidotus debesskrāpjus 0

Publicitātes foto

Valsts svētku laikā 18. novembrī ar projektu “Transrealitātes Zirgu iela” tika atklāta pirmā SAN ofisa ēka Rīgā, kas ir 25 km augsta un patlaban aplūkojama 50 km rādiusā no Zirgu ielas.

Piektdien, 7. decembrī, plkst. 19 Latvijas Arhitektu savienības namā mākslinieks Gints Gabrāns atklās jaunu mākslas projektu “Atklāj SAN ofisu debesskrāpjus Dubajā, Šanhajā, Ņujorkā”, kuri veidoti un redzami ar papildinātās realitātes mobilo aplikāciju SAN.

“Tas iezīmē arī aplikācijas SAN jaunu sākumu, kurai veikta atjaunotne. Visi iepriekšējie SAN mākslas objekti, kuri bija izvietoti visā pasaulē, ir izdzēsti un pārnesti digitālā astrālā,” norāda mākslinieks.

Aplikācija SAN tika radīta, izmantojot pilnīgi jaunu un pasaulē unikālu risinājumu, kas ļauj veidot GPS bāzētas lielizmēra virtuālas struktūras, kas redzamas viedierīcē kā papildinātās realitātes 3D objekti. Tie ir aplūkojami reālajā telpā no dažādiem skatpunktiem, un caur tiem var pārvietoties. Virtuālajiem objektiem ir patstāvīga GPS lokācija telpā bez optiskas piesaistes marķieriem vai plaknēm, kā tas ir citās papildinātās realitātes aplikācijās.

Aplikācija SAN ir lejuplādējama vietnē san.lv (Appstore, GooglePlay).

Pasākuma norise no plkst. 19 līdz 22.

Saistītie raksti
LA.lv