×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Atklās arhitektam Ivaram Strautmanim veltītu izstādi

foto - Letafoto - Leta

12. aprīlī plkst. 16 Latvijas Arhitektu namā notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesora Ivara Strautmaņa (1932) izstādes «Ivars Strautmanis. Impresijas» atklāšana.

Arhitekts I. Strautmanis ir daudzpusīga personība – vairāku pilsētbūvniecības projektu un dzīvojamo ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. Līdzās arhitekta praksei viņu vienmēr interesējusi arhitektūras filozofija un māksla. Profesors ir veicis pētījumus arhitekta veidotās telpiskās uztveres laukā, kā arī izveidojis teorētiskās pamatnostādnes arhitektūras un tēlniecības sintēzē memoriālo ansambļu projektēšanā.

Ivaru Strautmani pazīst arī kā talantīgu grafiķi, kura rokraksts izceļas ar lakoniskām līnijām un izcilām perspektīvām. Izstādē varēsim iepazīties ar I. Strautmaņa akvareļiem, pasteļiem un grafikām, kas tapušas ilgākā laika posmā – no 20. gs. 50. gadiem līdz šodienai. Būdams smalks vērotājs, I. Strautmanis savos darbos ir niansēti dokumentējis šķietami ikdienišķas ainas un iespaidus par apkārt notiekošo. Viņš atzīst, ka gan arhitektam, gan māksliniekam ir svarīgi saglabāt spēju uz vienu un to pašu lietu paskatīties no dažādiem skatu punktiem un arvien atklāt tajā ko jaunu. Arī izstādē skatītājiem būs iespēja uzzināt ko jaunu par I. Strautmani.

Ivars Strautmanis ir beidzis Latvijas Valsts universitātes Arhitektūras nodaļu (1956). Strādājis Rīgas pilsētas Arhitektūras un celtniecības nodaļā un Rīgas Ģenerālā plāna birojā. Kopš 1966. gada I. Strautmanis strādā ar topošajiem arhitektiem. Akadēmiskajā darbā profesors vienmēr ievēro jauno arhitektu spējas un veicina to attīstīšanu. Viņš ir pirmais Latvijas arhitekts, kurš aizstāvējis doktora disertāciju (1975). 1978. gadā kļuvis par profesoru, no 1985. līdz 1997. gadam vadījis Arhitektūras un pilsētbūvniecības katedru, no 2005. Līdz 2006. gadam bijis fakultātes dekāns. I. Strautmanis ir Latvijas Reģionālās arhitektūras akadēmijas prezidents (kopš 1993. gada) un Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors (2001). 2002. gadā profesors apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Izstāde «Ivars Strautmanis. Impresijas» Latvijas Arhitektu namā būs skatāma līdz 10. maijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+