Kultūra
Kultūrpolitika

Atklās ceļojošo izstādi “Izgaismot Latviju”0

Publicitātes foto

Ceturtdien, 10. janvārī, RISEBA Arhitektūras un mediju centrā H2O 6 atklās ceļojošo izstādi “Izgaismot Latviju”, kurā apskatāmas fotogrāfijas no fonda “1836” organizētajiem un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai vairāk nekā trīs gadu garumā, vēsta Ziedoņa muzejs.

Ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapušās tematiskās izstādes “Izgaismot Latviju” ietvaros ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja noskatīties arī režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” studentu un mācībspēku kopīgi veidoto filmu.

Tā piedāvā atskatu par ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā un kulminēja ar Latvijas simtgades akciju “Izgaismot Latviju” pagājušā gada 21. jūnijā.

Akcijas laikā ikviens bija aicināts noiet vienu sirdskilometru paša izvēlētā vietā Latvijas pierobežā par godu valsts simtgadei. Ekspedīciju gājienu rezultātā tika iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu gluži kā Imanta Ziedoņa grāmatā “Leišmalīte”.

“”Izgaismot Latviju” ir veltījums Latvijai un tās iedzīvotājiem un stāsta par “1836 ceļa” izzināšanas gājieniem un cilvēkiem, kas šai idejai veltīja savu laiku un degsmi. Par to, kāda ir Latvija, kādu to ceļā ieraudzīja daudzie gājienu dalībnieki. Šī filma ir unikāls mantojums nākamajām paaudzēm, kas apkopo to, kāda šo trīs gadu laikā bija Latvijas pierobeža, un stāsta, kādi esam bijuši mēs paši – Latvijas iedzīvotāji. Filma ir unikāla arī ar Imanta Ziedoņa muzeja iesaisti tās veidošanā,” saka Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes pārstāve Žanete Grende.

Izstāde “Izgaismot Latviju” Rīgā būs apskatāma no 11. līdz 17. janvārim ik dienu no plkst. 10 līdz 20. Pēc tam tā kopā ar režisora Jāņa Rēdliha veidoto tāda paša nosaukuma filmu ik pēc aptuveni divām nedēļām ceļos uz kādu citu Latvijas pierobežas novadu, kur turpmāko gadu laikā bez maksas tiks izrādīta to kultūras namos un citās pašvaldību organizētās vietās.

Pēc izstādes pieturvietas Rīgā tās nākamais pieturas punkts būs Daugavpils, kur izstāde un filma būs apskatāma no 21. janvāra. Informāciju par filmas seansu laikiem varēs atrast Imanta Ziedoņa muzeja mājas lapā www.ziedonamuzejs.lv un Facebook lapā.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO. Kultūras ministrs sola, ka algu pieaugumu nākamgad izjutīs vismaz 4000 kultūras jomā nodarbināto
17 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Digitālās pasaules neredzamos noslēpumus atklās “Starpliktuve”
17 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Mūziķis Igo Mežotnes pagastā veido neparastu mūzikas un mākslas centru
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
7 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
5 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
10 stundas