×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Atklās ceturto jauno mūziķu festivālu “Avanti!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Georgijs Osokins

Piektdien, 11. martā plkst.19, Lielajā Ģildē izskanēs festivāla “Avanti!” atklāšanas koncerts, kurā dzirdēsim 17. Starptautiskā Friderika Šopēna pianistu konkursa (Varšavā) diplomandu Georgiju Osokinu, LA.lv uzzināja Hermaņa Brauna fondā.

Pavasarī – plaukšanas un cerību laikā – Hermaņa Brauna fonds atklās jau Ceturto starptautisko jauniešu mūzikas festivālu “Avanti!”. Šo devīzi – “Uz priekšu!” – īstenos talantīgie Latvijas mūzikas skolu un koledžu audzēkņi, Mūzikas akadēmijas studenti, kā arī ārzemju viesi.

Festivāls sniegs iespēju apdāvinātajiem mūziķiem uzstāties plašai publikai, atklās klausītājiem jaunus vārdus, bet pašiem jaunajiem mūziķiem norādīs ceļus tālākai meistarības pilnveidošanai. Šogad festivāla ietvaros jaunieši varēs apmeklēt arī pazīstamu pedagogu meistarklases dažādās specialitātēs.

Šogad festivāla koncerti notiks gan Rīgā – Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, Lielajā Ģildē un Mazajā Ģildē, gan citās Latvijas pilsētās. Paplašinot festivāla ģeogrāfiju, gada laikā koncerti notiks arī reģionos – Cēsīs, Jūrmalā, Jelgavā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Liepājā un citviet.

Notiks arī jaunu, bet spožu mākslinieku solokoncerti: tos sniegs Lielās mūzikas balvas laureāts 2015 kategorijā “Gada jaunais mākslinieks” pianists Georgijs Osokins, Starptautiskā Čaikovska konkursa Maskavā 2015 sensācija Likā Debargs, kā arī publikas mīlestību iekarojušais 12-gadīgais vijolnieks Daniils Bulajevs.

Katram festivāla Avanti! koncertam ir sava koncepcija, kas saistīta vai nu ar konkrētu laikmetu vai ar specifisku mūzikas instrumentu, vai ar mākslas izstādi. Šogad sadarbībā ar vairākiem Rīgas muzejiem festivāls radis iespēju koncerta dienā klausītājiem apmeklēt šo muzeju izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas, iepazīt vēsturi un arhitektūru – bez papildus maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+