×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Atklās dizaina izstādi “Informācija”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 5. martā, Latvijas Mākslas akadēmijā svinīgi atklās ekspozīciju “Informācija”, kas veltīta Latvijas grafikas dizaina dažādiem aspektiem produktos, pakalpojumos un procesos, portālam LA.lv pavēstīja LMA komunikāciju speciāliste Līva Raita.

Tā būs Latvijas dizaina ekspozīciju cikla “Dizaina manifestācija” trešā izstāde.

Ekspozīcija “Informācija” veltīta informācijas dizaina dažādiem aspektiem – iepakojumam un informācijai uz tā, identitātēm, grāmatu grafikai, publikāciju dizainam, navigācijas dizainam, infografikām, digitālajiem rīkiem, e-pakalpojumiem un interaktīviem un digitāliem risinājumiem – interneta vietnēs, platformās, vides objektos un zīmolu kampaņās, stāsta Raita. Šeit izstādīto darbu kopums ir tikai neliela daļa no izciliem Latvijas dizaineru radītiem darbiem, kurus vieno kvalitāte, atbildība, cieņa, zinātkāre un kaislība pret grafikas dizainu.

Grafikas dizainers sāk darbu ar baltu A4 formāta lapu. Tāpēc ekspozīcijas INFORMĀCIJA dizaina kods ir balta A4 lapa un tās objekti izkārtoti uz 45 reizes palielinātām A4 lapām, eksponējot 11 grafikas dizaina izpausmes dažādās jomas. Ekspozīciju virsmas izvietotas noteiktā līniju tīklā (grid), kas arī ir svarīgs grafikas dizaina elements. Teksti – melna krāsa uz balta fona kā visskaidrāk un lakoniskāk nolasāma informācija.

Ekspozīcija ir sadalītā divās aktivitāšu zonās – “darbotavā” un lasītavā.

Lai veicinātu labāku izpratni par informācijas dizaina tapšanas procesu un tā pielietošanas labumiem, izstādes ietvaros trīs otrdienas martā plkst. 17 notiks dizaina ekskursijas un dizaina stāstījums ar grafikas dizaineru Miķeļa Baštika, Ērika Šulca un Sandija Ruļuka līdzdalību, piebilda Raita.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+