×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. aprīlis, 2016
Drukāt

Atklās Dzintaru koncertzāles vēsturei un personībām veltītu izstādi

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Dzintaru koncertzāles 80. jubilejas gadā vēsturniece Inga Sarma un arhitekts Matīss Mailītis kopā ar Jūrmalas muzeju un Dzintaru koncertzāli izveidojuši izstādi par koncertzāles vēsturi no tās izveidošanas līdz mūsdienām – “Dzintaru koncertzālei 80. Personības un notikumi”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Izstāde ļaus aplūkot unikālas vēsturiskas liecības par krāšņākajiem un nozīmīgākajiem notikumi koncertzāles dzīvē no tās atklāšanas līdz mūsdienām. Izstādes apmeklētāji varēs uzzināt, kādi pasaulslaveni mūziķi uzstājušies Dzintaru koncertzālē un kādi spilgti mūzikas dzīves notikumi – festivāli, pirmatskaņojumi un vēsturiski nozīmīgi pasākumi – ar to saistīti.

Apskatei būs pieejami fotomateriāli, dokumenti, afišas, kā arī mūzikas instrumenti un priekšmeti, kas saistīti ar Edinburgas kūrmāju. Īpaša izstādes sastāvdaļa būs multimedijs, kas apvienos kinohronikas, mūzikas ierakstus un datoranimāciju.

Izstāde tiek iekārtota vēsturiskās atjaunotās Dzintaru koncertzāles kamerzālē un tās atklāšana gaidāma 8. aprīlī. Apskatāma tā būs līdz 2016. gada beigām, bet 9. un 10. aprīlī ikviens interesents to varēs apmeklēt bez maksas. Pēc tam, līdz maija beigām, izstāde būs apskatāma brīvdienās no plkst. 12 līdz 17, ieejas maksa – 2 eiro, skolēniem, studentiem, invalīdiem un pensionāriem – 1 eiro, bērniem līdz septiņu gadu vecumam – bez maksas. Dzintaru koncertzāles apmeklētājiem, kas iegādājušies biļeti uz pasākumiem koncertzālē, ieeja izstādē būs bez maksas.

Vēsturiskā slēgtā Dzintaru koncertzāle tika atklāta 1936. gada vasarā pēc arhitekta Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta un ir pirmā slēgta tipa koncertzāle Latvijā. Tomēr Dzintaru koncertzāles stāsts aizsākas daudz agrāk – jau 19. gadsimta beigās kad tā bija pazīstama kā Edinburgas kūrmājas koncertdārzs.

Dzintaru koncertzāle ir valsts nozīmes arhitektūras un vēstures piemineklis – unikāls Jūrmalas koka neoklasicisma arhitektūras paraugs ar nacionālā romantisma iezīmēm; tās centrālās ieejas vestibila interjerā iestrādāti mākslinieka Anša Cīruļa sienu gleznojumi.

Tomēr lielākā Dzintaru koncertzāles vērtība ir unikālā akustika, ko novērtējuši gan mākslinieki, gan klausītāji. Pēc vairāku gadu rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem vēsturiskā Dzintaru koncertzāle tika atklāta 2015. gada maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+