×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Atklās eglītei veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 11. līdz 27. jūnijam Kalnciema kvartālā, “Xcelsior” vasarnīcā būs aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas absolventes Gunas Pogas personālizstāde “Egle Vulgaris”, kas pēta egles kā materiāla pielietojumu dizainā, kā arī laikmetīgajā un tradicionālajā etnogrāfijā.

Izstāde “Egle Vulgaris” ir jaunās dizaineres pirmā personālizstāde. Dizaineres interesi par latviešiem izsenis labi zināmo materiālu rosinājusi iepriekšējā pieredze – darbs pie egles tēla veidošanas vides objektos. Guna Poga rīdziniekiem līdz šim ir zināma kā pilsētvides objektu “Eglītes liksta”, “Svētku Vainags” un “Ganu Ceļš” autore.

Izstāde ir arī jaunās mākslinieces kvalifikācijas darba daļa, iegūstot maģistra grādu. Darba vadītāja, Mākslas akadēmijas asociētā profesore Barbara Ābele komentē: “Gunas darbs ir tēlojums ar dažādām ainiņām no egles koka dzīves, pētot to tuvplānā, racionālā un iracionālā formātā, pievēršot mūsu uzmanību egles nemainīgajam lietas koka aspektam nesezonā – vasaras saulgriežos, vienlaicīgi rosinot pārdomāt ikvienam savu līdzdalību turpmākajā eglītes ekspluatācijā ziemas saulgriežu laikā. Apmeklētājiem savas asprātības pašapliecinājumam izstādē būs iespēja mijiedarboties ar egles asajām lapām – skujām. Nāciet un iepazīstieties ar abām, jo viņas ir divas – Guna un Egle.”

Guna Poga 2013. gadā saņēma “Mecenātes Ināras Teterevas stipendiju mākslā”, kuras mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus Latvijas Mākslas akadēmijas pilna laika studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katru stipendiju veido naudas piešķīrums līdz atbilstošās studiju programmas sekmīgai pabeigšanai, studiju braucienu finansēšana stipendijas saņemšanas periodā un grants studenta darbu izstādei un publikācijai, pabeidzot studijas Mākslas akadēmijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+