×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Atklās festivālu “2 Annas” ar īpaši plašu 47 filmu programmu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls “2ANNAS” skatītājiem šogad piedāvās 47 filmu seansus, aģentūrai BNS pavēstīja festivāla komunikācijas konsultante Sabīne Zālīte.

Festivālu 17. oktobrī plkst.18 atklās kinoteātrī “Splendid Palace” ar filmu “Doktora Kaligari kabinets” ar dzīvās mūzikas pavadījumu un citiem pārsteigumiem. Festivāls notiks līdz 26. oktobrim.

Ilggadējam filmu festivālam bija iesūtīts kopumā teju 1500 filmu, no kurām atlasītas 47. Pirmo gadu festivālā ietverta arī pilnmetrāžas filmu sadaļa, kurā konkursā tika saņemtas 170 filmas.

Filmas būs iespējams noskatīties kinoteātra “Splendid Palace” telpās, kinoteātrī “KSuns”, Kaņepes Kultūras centrā un citur. Papildu filmu programmām “2ANNAS” piedāvās iespēju tikties ar filmu režisoriem klātienē, aicinās piedalīties meistarklasēs gan profesionāļiem, gan citiem interesentiem, rīkos publiskas diskusijas par festivālā apskatītām tēmām, kā arī aicinās kino cienītājus tikties neformālā gaisotnē pēc filmu izrādīšanas dažādās festivāla norises vietās.

Starp filmu festivāla apmeklētājiem būs viesi no Grieķijas, Libānas, Izraēlas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas, Lielbritānijas, Ungārijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas. Pārkāpjot sudraba ekrāna tradīcijas, “2ANNAS” uz kinoekrāna ļaus nonākt darbiem, kurus varētu saukt par plaģiātu, skatē “Fan made music videos”, risinot jautājumu par to, kur doties, kad oriģinalitāte ir izsmelta un kad robežu pārkāpšana nozīmē iepriekš radīta materiāla pārstrādi.

“2ANNAS” šogad piedāvās arī mūsdienu darbus, kas izmanto seksualitāti kā prizmu, caur kuru tiek skatītas citas tēmas programmā “Erotic?”. Festivālā tiks iekļauta arī politiski vēsturisko robežpārkāpēju filmu programmu grupa “RADICAL”, kas veidota sadarbībā ar Vīnes Neatkarīgo īsfilmu festivālu un Bristoles īsfilmu festivālu “Encounters”. Tāpat “2ANNAS” piedāvās ieskatu Libānas robežpārkāpēju tradīcijās, kā arī īpašu 16 mm filmu skati, kas atceļojusi no Grieķijas. Kino cienītāji varēs novērtēt arī animācijā un komiksos strādājušo mākslinieku – robežpārkāpēju programmu.

Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+