×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
5. janvāris, 2016
Drukāt

Atklās fotoizstādi par Doma baznīcas restaurāciju

Publicitātes foto.Publicitātes foto.

Ceturtdien, 7. janvārī, plkst. 18 tirdzniecības centrā “Galerija Centrs” Rīdzenes ielā notiks biedrības “Ascendum” veidotās izstādes “Doms meistara acīm” atklāšanas pasākums, LA.lv uzzināja biedrībā “Ascendum”.

Izstāde caur Ulda Meistara foto darbiem ļaus aplūkot liecības un objektus, ko līdz šim savām acīm lūkoja vien katedrāles atjaunotāji – būvnieki, mūrnieki, skārdnieki, celtnieki, vitrāžisti, arhitekti, restauratori, industriālie alpīnisti.

Otrajā kārtā būvuzņēmuma “Arčers” vadībā nostiprinātas torņa konstrukcijas, nomainīts jumta segums, renovētas telpas zem torņa, kā arī apzeltīts gailis. Ir veikti nozīmīgi mākslas restaurācijas darbi, atjaunojot 19. gadsimta altāri un altārgleznu Marijas kapelā. Restaurēta lielformāta glezna Dienvidu kapelā un trīs epitāfijas, kā arī lielā lustra Rīgas Doma ieejas zonā – Centrālajā kapelā.

Izstāde “Doms meistara acīm” ļauj aplūkot Domu no cita skatupunkta, iepazīstinot ar nozīmīgajām Doma pārvērtībām, un ļauj piekļūt tuvāk vietām, kas līdz šim bijušas tālu no garāmgājēja vai apmeklētāja acīm. Darbu autors ir fotogrāfs Uldis Muzikants, kas jau kopš 2008. gada seko līdzi dievnama pārvērtībām, ikdienas un svētku notikumiem.

Meistara arhīvā ir tūkstošiem fotogrāfiju, kas izceļ gan katedrāles vēsturisko vērtību, gan šī nama cilvēkus.

Doms ir bijis liecinieks un būtisks norises punkts daudziem izšķirošiem Latvijas vēstures notikumiem, tai skaitā arī 1991. gada barikādēm, līdz ar to izstāde ievadīs arī barikāžu 25. gadadienas mēnesi. Tā ietvaros norisināsies virkne notikumu visā pilsētā, ko noslēgs koncerts Rīgas Domā 20. janvārī plkst. 19 ar daudzu Latvijā zināmu un iemīļotu mākslinieku piedalīšanos. Koncertu rīko biedrība “Ascendum” sadarbībā ar Rīgas domi. Ieeja koncertā būs bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+