×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. septembris, 2014
Drukāt

Atklās Gūtmaņa un Līva piemiņas vietas metus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 14. septembrī plkst. 12 Liepājas muzejā notiks Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) izsludinātā metu konkursa “Par piemiņas vietas izveidi Olafam Gūtmanim un Egonam Līvam” iesniegto labāko darbu izstādes atklāšanas pasākums, savukārt plkst. 14 turpat pasniegs Egona Līva balvu, portālu LA.lv informēja LRS Liepājas biroja vadītājas Sandra Vensko.

Interesentiem būs apskatāmi labākie meti, vīzijas par to, kādam būtu jāizskatās vides objektam, ko plānots izveidot Liepājas pilsētā, lai godinātu divus laikmeta griežos ārdētos vīrus – rakstniekus Olafu Gūtmani un Egonu Līvu. Vides objekta radīšana netālu no jūras, vieta, kur abi rakstnieki padomju laikā strādājuši zvejnieku kolhozā “Boļševiks”, izvēlēta simboliski. Jūra allaž virmojusi abu vīru sirdīs – dzintarus ķerot, kuģiniekus, zvejniekus aprakstot, satiekoties un par dzīvi runājot.

“Rakstnieka Ērika Kūļa ideja par Egona Līva nelielas bistes izvietošanu kanālmalā, pirms gandrīz gada nu pārtapusi par ieceri izveidot kopīgu piemiņas vietu rakstniekiem ar atšķirīgiem, taču latviešu tautai atpazīstamiem vēstījumiem – abi rakstnieki ir izdzīvojuši katrs savu un tautas likteni – badu, pazemojumu, izsūtījumu, kara šausmas un nodevības, arī atzīšanas ceļu. Palikuši dzimtajā krastā ar jūras un piekrastes cilvēkiem raksturīgo stāju – neatlaidība un vienkāršība, pašcieņa un piedošana,” stāsta Vensko.

Metu konkursa uzvarētāju balvu fondu veido saziedotie līdzekļi rakstnieku piemiņas iemūžināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+