×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Atklās Hardija Lediņa daiļradei veltītu latviešu-igauņu mākslinieka izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 30. jūnijā pulksten 18.30 Latvijas Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā tiks atklāta skaņu mākslinieka Kalles Lāra izstāde “Skaņas noslēpumi. Binaurālā klusā daba”, LA.lv uzzināja mākslas centrā.

Izstādes pamatā ir mākslinieka saikne ar Rīgu, Latviju un Hardija Lediņa daiļradi, kas izvērsta atsevišķās skaņas un video instalācijās.

Kalle Lārs ir latviešu-igauņu izcelsmes skaņu mākslinieks, kas dzīvo un strādā Vācijā. 20. gadsimta 80.gadu beigās viņš iepazinās ar Hardiju Lediņu un citiem NSRD dalībniekiem, kā arī piedalījās grupas performancēs.

Kalle Lārs studējis zinātņu vēsturi Minhenes Ludviga Maksimiliāna universitātē, jau daudzus gadus veido dažāda formāta muzikālus notikumus: ar skaņas performancēm un koncertiem uzstājas skaņu mākslas festivālos visā pasaulē, raksta mūziku teātra izrādēm, vada skaņu pastaigas, darbnīcas, lekcijas. Regulāri piedalās laikmetīgās mākslas izstādēs un starpdisciplināros mākslas projektos, tostarp Venēcijas mākslas biennālē, Berlīnes mediju un digitālās kultūras festivālā “Transmediale”, “Ars Electronica” Lincā un citur. Savos darbos Kalle Lārs skaņai liek mijiedarboties ar vidi, attēliem vai objektiem, pētot trokšņus, kas mūs apņem ikdienā, kā arī veidus, kādos tie uz mums iedarbojas.

Izstādes ietvaros trešdien, 1. jūlijā, plkst.18.30 notiks Kalles Lāra lekcija “Kā troksnis ienāca mākslā?”. Lekcijas un izstādes apmeklējums ir bez maksas; izstāde būs apskatāma līdz 30. jūlijam.

Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas Dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+