×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2015
Drukāt

Atklās ilgi gaidīto Ojāra Vācieša pieminekli (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šodien plkst.13 Carnikavas kapsētā, Siguļos, tiks atklāta dzejnieka Ojāra Vācieša piemiņas vieta, aģentūru LETA informēja Carnikavas novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sandra Baltruka.

Piemiņas vieta izveidota vietā, kur atdusas arī dzejnieka dzīvesbiedre Ludmila Azarova.

Kapsētā ar Carnikavas novada pašvaldības, valsts un ziedotāju finansiālu atbalstu ir īstenota arhitektes Ingūnas Rībenas iecere, kas jau 1985.gadā uzvarēja konkursā par Vācieša kapavietas sakārtošanu Carnikavas kapos. Tās pamatā ir Vācieša dzejoļu krājuma “Zibens pareizrakstība” poētika, un piemineklī dzejnieka portrets ir atveidots zibens šķērsgriezumā, savukārt Azarovas kapavieta attēlota kā balta lode, simbolizējot saulesgaismu un līdzsvaru.

Pieminekli veido tumši pelēkais granīts, kas ir stinguma, varenības un nesalaužamības simbols un kurā ir zāles “plaisa” – divu globālu dzejnieka daiļrades tēmu “turpināšanās” un “uzdrīkstēšanās” koncentrēta vizuāla interpretācija, klāstīja arhitekte.

“Maigā, laicīgā, iznīcīgā un vienlaikus mūžīgā zāle, kas dzimst katru pavasari un mirst rudenī, piemineklī simboliski atdala šās saules un aizsaules daļu. Tāpat kā zāle – maiga, iznīcīga un laicīga – salauž granīta stingušo mūžības varenību, arī dzīvs, patiess vārds vienmēr salauzīs melīgu, liekulīgu laiku,” pauda Rībena.

Vācieša portreta maketu veidoja tēlnieks Gļebs Panteļejevs, bet tā izkalšanu granītā veica Guntis Pandars.

Jau ziņots, ka 2012.gadā Carnikavas novada dome, Vācieša memoriālais muzejs un Vācieša biedrība kopā ar dzejnieka tuvākajiem radiniekiem rosināja sakārtot Vācieša un Azarovas kapavietu, izrādot cieņu dzejnieku nozīmīgajam veikumam dzīves laikā, vienlaicīgi radot estētiski sakārtotu vides ainavu ar kultūrvēsturisku nozīmi, kur pulcēties viņu talanta cienītājiem.

Vācieša piemiņas vietas izveides kopējās izmaksas ir 184 461,53 eiro, no kuriem pašvaldības finansējums ir 107 245,73 eiro, valsts finansējums – 74 147,27 eiro, bet ziedotāju atbalsts – 3068,53 eiro.

Ojārs Vācietis dzimis 1933.gada 13.novembrī, miris 1983.gada 28.novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kalpaka pieminekļa atvasinājums…

  2. Atklāti sakot – vismaz bildēs tas piemineklis izskatās ļoti padomisks. Varbūt dzīvē ir labāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+