Kultūra
Māksla

Atklās Izraēlas mākslinieka instalāciju 16

Publicitātes foto

No ceturtdienas, 28.septembra, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) telpās apskatāma Izraēlas mākslinieka Ereza Izraeli instalācija “Skaidrā saule ienes to dienā”, kas ir pirmais uzstādītais mākslas objekts projekta “Sapņi un drāmas” ietvaros, LA.lv uzzināja LMA.

Iepriekš darbs bija apskatāms šopavasar notikušajā mākslinieka personālizstādē “Crone Gallery” Vīnē. Darba nosaukums aizgūts no brāļu Grimmu pasakas. Galvenie varoņi – 35 ērgļi, kurus mākslinieks citu pēc cita iegādājies uteņos un e-bay vietnē internetā, kā arī apstaigājot antikvariātus visdažādākajos Austrijas un Vācijas nostūros, kur tie bijuši vien kā parasts kafejnīcu, viesistabu un hoteļa istabu dekors.

Nākošajā piektdienā, 6. oktobrī plkst. 11, Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) K2 auditorijā ar lekciju uzstāsies filozofijas doktors, Becalēlas Mākslas akadēmijas (Jeruzaleme) pasniedzējs Rojs Brands. Viņa priekšlasījuma tēma “Neharmoniskā harmonija: māksla konfliktu laikā” cieši saistīta ar izstādi “Sapņi un drāmas. Mūsdienu Izraēlas enerģija”, kas šai pašā dienā tiks atklāta topošajā mākslas centrā “Zuzeum” Lāčplēša ielā 101.

LA.lv