Kultūra
Kultūrpolitika

Atklās izstādi “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts”0

Publicitātes foto, Collage made with FotoJet

No 22. februāra līdz 21. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma bērnu un jauniešu foto kolāžu un stāstu ceļojošā izstāde “Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts”, informē Kitija Balcare, UNESCO LNK komunikācijas konsultante.

Izstādē būs apskatāmi 22 fotostāsti, ko veidojuši bērni un jaunieši no visas Latvijas, atsaucoties UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas aicinājumam. 2017. gadā skolu jaunieši tika aicināti piedalīties akcijā, lai veidotu foto kolāžas un ar tām saistītus stāstus, kas atklāj kultūras mantojuma nozīmi sabiedrības un ikviena dzīvē, kā arī piedalīties izglītojošos semināros un darbnīcās par mantojuma vērtībām. Mantojumu stāstu akcijā piedalījās 158 dalībnieki no 47 Latvijas izglītības iestādēm. Trīspadsmit no iesūtītajiem darbiem, mantojumu sargu/ekspertu izvēlēti, rotā šī gada UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas kalendāru. Akcija tika rīkota kā nacionāla līmeņa iniciatīva pasaules UNESCO kampaņas #Unite4Heritage ietvaros. #Unite4Heritage tika atklāta 2015. gadā, lai mudinātu aizsargāt un saglabāt mantojuma vērtības, kā arī lai solidarizētos ar mantojuma sargiem un vērtību glabātājiem visā pasaulē.

Ceļojošā izstāde būs apskatāma vairākās Latvijas skolās 2018. gada garumā. Izstādes pirmā ekspozīcijas vieta būs Rīgas Sv. Pētera baznīcas Mazā zāle, kur tā būs apskatāma bez maksas no 22. februāra līdz 21. martam, otrdien – sestdien no plkst. 10 līdz plkst. 18, bet svētdienās no plkst. 12 līdz plkst. 18, pirmdienās – slēgts.

LA.lv