×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. jūnijs, 2015
Drukāt

Atklās izstādi par latvieša dvēseles ģeometriju (2)

Reiņa Oliņa fotoReiņa Oliņa foto

No 25. jūnija līdz 30. augustam izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa” būs apskatāma izstāde “Latviskās dvēseles raksti”, kas stāstīs par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un tautastērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

Izstāde Rīgā plkst.16 tiks atklāta, ieskandinot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētkus. Ekspozīciju “Rīgas Mākslas telpā” papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm.

Ekspozīciju veidos 26 tautastērpi, fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļos dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

Izstāde “Latviskās dvēseles raksti” līdz 19. aprīlim jau tika izrādīta Minhenē. No 8. maija līdz 7.jūnijam izstāde bija apskatāma Neiminsteres abatijā Luksemburgā.

Izstādi rīko LNKC. Projekta vadītāja ir Linda Rubena, mākslinieks – Jurģis Krāsons, bet satura koncepta autori – Valdis Celms un Toms Skābardis.

Izstāde ir iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām – Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Prata vetra -gerbta georga lentees?

  2. Pašās beigās ļoti precīzi tiek pateikts kāds trāpīgs salīdzinājums par visai paseniem laikiem, kad Amerikā un citur ieradās kristiešu misionāri, kur vietējie tiem saka tā: “Kad jūs ieradāties, jums rokās bija Bībele, bet mums sava zeme. Mēs aizvērām acis lai iztēlotos to labo un skaisto, ko sludinājāt, un, kad tās atkal atvērām, tad attapāmies, ka mums rokās nu ir Bībele, bet jums – mūsu zeme.”
    Tieši tas pats sakāms par Eiropas Savienības projektu un visu to “skaisto” liberālo lažu, kurai pakaļ skrienot ar pārlaimīgām, sajūsminātām sejām, attopamies, ka arī mūsu rokās ir palikuši tikai pliki solījumi un glancēti propagandas prospektiņi, bet finanšu mafijas rokās – mūsu valsts resursi, īpašumi un zeme.

Draugiem Facebook Twitter Google+