Mobilā versija
+21.9°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
7. novembris, 2013
Drukāt

Atklās izstādi par nacionālās pretošanās kustību Kurzemē (1)

Autors: LNB arhīvs.Autors: LNB arhīvs.

Rubeņa bataljona bunkurs

Ceturtdien, 7.novembrī, plkst.17 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) tiks atklāta izstāde “Nacionālā pretošanās kustība II Pasaules kara noslēgumā Kurzemē”, portālam la.lv pastāstīa LNB pārstāve Kristīne Liniņa.

Ekspozīcija vēstīs par notikumiem, kas norisinājās Ugāles, Usmas, Rendas un Zlēku pagastā 1944.gada rudenī. No 1944.gada 14.novembra līdz 9.decembrim tur notika sīvas kaujas starp vācu 16.armijas daļām, SD un SS vienībām un kureliešu vienības atsevišķo bataljonu, ko komandēja leitnants Roberts Rubenis.

Rubenieši bija labi bruņota un organizēta militāra vienība, kas apzinājās sevi esam ārpus abām naidīgajām okupācijas varām, un viņu izcīnītā kauja ir plašākā un ilgākā visā Latvijas nacionālās pretestības kustības vēsturē.

Izstādes atklāšanā piedalīsies Rubeņa fonda vadītājs un muzeja veidotājs Andrejs Ķeizars. Pasākumā muzicēs Dagnija Selecka un Rasma Petmane.

Izstāde atvērta apmeklētājiem Kr. Barona ielā 14, 2.stāvā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas darba laikā otrdien, ceturtdien 12:00-20.00, trešdien, piektdien 11.00-19.00, sestdien 10.00-17.00.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Diezin vai to var saukt par pretošanās kustību, drīzāk tas bija mēģinājums norobežoties no vācu varas,lai demonstrētu valsts patstāvības centienus. Tas bija izmisuma žests Rietumvalstīm, lai nepieļautu komunistu atgriešanos Latvijā.

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (7)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+