Kultūra
Māksla

Atklās Jāņa Anmaņa izstādi0

Publicitātes foto

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā 25. janvārī plkst. 18 atklās Jāņa Anmaņa personālizstādi “Ar Dieva zīmi plaukstā”, LA.lv uzzināja muzejā.

Personālizstāde ir mākslinieka Jāņa Anmaņa atgriešanās Medicīnas vēstures muzejā, tā turpinot profesora Paula Stradiņa iesākto muzeja sadarbību ar māksliniekiem. Daudzas gleznas, kas glabājas muzeja krājumā, ir tapušas pēc pasūtījuma, tāda ir arī J. Anmaņa glezna “Senie kūrorti Latvijā”, kas kopš 1975. gada ir apskatāma muzeja ekspozīcijā.

Izstāde “Ar Dieva zīmi plaukstā” atspoguļo daudzšķautņaino mākslinieka personību ne tikai izvēlētajos darbos, kas izpildīti dažās tehnikās – akvareļi, eļļa, pasteļi, bet arī izdotajās grāmatās, ierakstītajos videomateriālos un viņa skolnieku veidotajā īsfilmā.

Izstāde apmeklētājiem atvērta no 26. janvāra līdz 25. maijam.

Jānis Anmanis dzimis 1943. gada 6. decembrī Rīgā, studējis pie Konrāda Ubāna, Aleksandra Dembo un citiem pazīstamiem māksliniekiem. Kopš 1965. gada J. Anmanis piedalās profesionālās glezniecības izstādēs. Bijis Kultūras ministrijas eksperts un izcilā mākslinieka Edgara Iltnera prēmijas laureāts. Viņa gleznas izstādītas Latvijā, Lietuvā, ASV, Turcijā, Francijā, Anglijā, Beļģija, Somijā, Krievijā, Japānā, Taivānā. Tās atrodas Valsts mākslas muzejā un privātkolekcijās daudzās pasaules valstīs. 1999. gadā Jānins Anmanis saņēma Triju Zvaigžņu ordeni, 2003. gadā māksliniekam piešķirts Taivānas starptautiskais draudzības ordenis, bet 2013. gadā – Margaritas Stārastes medaļa par ieguldījumu bērnu cilvēcības un labestības veicināšanā, iesaistīšanos bērnu problēmu risināšanā, mecenātismu, aktīvu darbību bērnu labā.

1965. gadā mākslinieks nodibināja Latvijas Bērnu mākslinieciskās fantāzijas akadēmiju, kuru vada līdz pat šim laikam.

LA.lv