×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Atklās jauno Tukuma muzeja restaurācijas darbnīcu

Kristīnes Ozolas fotoKristīnes Ozolas foto

Durbes pils

18. aprīlī plkst. 11, atzīmējot Starptautisko kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu dienu, Durbes pils kompleksā atklās jaunās Tukuma muzeja restaurācijas darbnīcas telpas, LA.lv pavēstīja muzeja pārstāve Kristīne Ozola.

Tukuma muzeja restaurācijas darbnīca darbojas jau kopš 2001. gada. Līdz šim tā atradās vienā no muzeja struktūrvienībām – Durbes pils kompleksa ēkām – kalpu mājā.

Pēc 2015. gadā ēkai veiktas tehniskā ekspertīze, kurā konstatēja, ka ēkas jumta konstrukcijas nav drošas un tās nepieciešams atjaunot, Tukuma muzejs pieņēma lēmumu restaurācijas darbnīcu pārvietot uz drošākām telpām. Šim nolūkam blakus esošajā, bijušajā klēts ēkā veikti labiekārtošanas darbi – iebūvēta centralizētā apkure, ierīkots ūdensvads un kanalizācija, kā arī atjaunoti elektrotīkli. No jauna iekārtota īpaša priekšmetu pirmapstrādes telpa, kura līdz šim restauratora rīcībā nebija.

Darbnīcas atklāšanas pasākumā būs iespējams tikties ar restaurācijas darbnīcas saimnieku Aināru Krūziņu, kura prasmes apliecina ne tikai Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas izdotais sertifikāts, bet arī restaurētie priekšmeti, kurus ikvienam apmeklētājam iespējams apskatīt Tukuma muzeja izstādēs un ekspozīcijās. Viņš laipni izrādīs savas jaunās telpas, pastāstīs par nākotnes iecerēm un aicinās apskatīt īpašu priekšmetu – restaurēto Neorokoko stila krēslu, kurš 2014. gadā eksponēts 10. Baltijas valstu restauratoru triennālē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+