×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Atklās jaunu interaktīvu izstādi par dzelzceļa staciju vēsturi

Foto: F64Foto: F64

No 10. aprīļa Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā būs apskatāma jauna interaktīva un aizraujoša izstāde visai ģimenei “Stacijas dzīve”, kurā apmeklētāji varēs ne tikai redzēt un sadzirdēt, bet arī sajust staciju ar pieskārieniem, portālam LA.lv pastāstīja VAS “Latvijas dzelzceļš” sabiedrisko attiecību speciālists Māris Ozols.

Ekspozīcijas vēsturisko ietvaru veido Saldus stacija, tomēr izstādes mākslinieks Einārs Timma cer, ka izstādē sadzirdētās un izmēģinātās lietas atsauks atmiņā katram savu iecienīto staciju. Bet tiem, kuri pieder paaudzei, kura stacijas ikdienu un braucienu ar vilcienu nav izbaudījusi, varēs ļauties nebijušām sajūtām. Ikvienam būs iespēja izmēģināt, kā darbojas Morzes aparāts, komutators, uzzināt, kas dzīvo stacijas otrajā stāvā, kas slēpjas stacijas dežuranta skapī un kā ģērbās dzelzceļnieki pirms simt gadiem. Pacietīgākie varēs klausīties stāstus un uzburt savu iedomu staciju. Visu piedzīvoto izjust tieši un nepastarpināti palīdzēs stacijas smaržas un skaņas.

“Izstāde veltīta stacijai kā sabiedriskās dzīves centram 20.gadsimtā. Šis nav klasisks stāsts tikai par stacijas funkcijām un vēsturisko attīstību, tas ir aicinājums piedzīvot staciju savās atmiņās un izstāstīt tās saviem bērniem un mazbērniem,” uzsver Latvijas dzelzceļa muzeja direktore Ieva Pētersone. “Stacijas tradicionālais dzīves ritms, kas tai piemita, aiziet līdz ar modernajām tehnoloģijām, autotransporta uzvaras gājienu un ikdienas steigu. Mazo staciju ēkas pārvēršas par muzejiem, baznīcām, veikaliem, dzīvojamām mājām. Citas lūkojas apkārtējā pasaulē ar tumšajām loga rūtīm un gaida savus jaunos saimniekus. Ekspozīcija mazliet nostalģiski atskatās uz to, kas reiz bija un aicina izbaudīt stacijas dzīvi,” piebilst I. Pētersone.

Līdz ar jaunās ekspozīcijas atklāšanu, muzejs aicina ikvienu izstāstīt savus piedzīvojumus, padarot staciju vēsturi personiskāku. “Uzraksti, nofilmē un publicē ŠEIT sajūtas, atmiņas, kas saistās ar vilciena gaidīšanu, došanos ceļā(lieto #Stacijas dzīve). Izjautā vecākus, vecvecākus un būsi pārsteigts par to, cik aizraujoši ir bijuši viņu braucieni. Piedzīvo pats un dalies savās izjūtās! Katra mēneša trīs labākie stāsti saņems balvas no muzeja suvenīru klāsta un īpašo stacijas aproci,” sola Ozols.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+