Mobilā versija
+4.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
6. septembris, 2016
Drukāt

Atklās Knutam Skujeniekam veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 6. septembra Ojāra Vācieša muzejā, Ojāra Vācieša ielā 19 atvērta izstāde “Pa Knuta Skujenieka taku”, kas veltīta dzejnieka 80. dzimšanas dienai, LA.lv uzzināja Memoriālo muzeju apvienībā.

Ojāra Vācieša muzejā Knutam Skujeniekam ir pašam sava taka. Neapšaubāmi, dzejnieka daiļrades ceļš ir līkumains, grūts, un tas nav bijis tik ilgs, kā lasītājiem un viņa talanta cienītājiem gribētos. Mēdz teikt, ka dzejnieks ir tikmēr, kamēr viņš raksta. Knuts Skujenieks vairs neraksta, tomēr turpina būt dzejnieks. Viņš joprojām ir nozīmīgs lielums latviešu dzejā, atdzejā, sabiedrisko procesu vērtēšanā, autoritāte, no kura iedvesmoties, ar kuru apspriesties un aizdomāties.

Knuta Skujenieka 80. dzimšanas dienas izstāde aicina paieties kopā ar dzejnieku dažos viņa dzīves un daiļrades takas līkumos.

Izstādē izmantoti Ojāra Vācieša muzeja un Knuta Skujenieka ģimenes arhīva materiāli. Izstādes veidošanā palīdzējis arī dzejnieks Jānis Peters, māksliniecisko noformējumu veidojis Ints Sedlenieks, digitāldruku saturu – Vita Mekša, fotogrāfiju autori Vika Eksta un Paulis Jakušonoks.

Izstāde būs apskatāma līdz gada beigām.

Pievienot komentāru

"Es ceru, ka esmu koks". Inga Žolude raksta jaunu romānuProzaiķe Inga Žolude (1984) dzimusi Rīgā, ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Latvijas Universitātes Moderno valodu fakultātē.
Draugiem Facebook Twitter Google+